Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 01 20 Atliekos – netinkama žaliava deginimui

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad atliekas deginti griežtai draudžiama.

Eksploatuojant katilus, krosnis tiek įmonėse, tiek buityje, galima naudoti tik kūrenimui tinkamas medžiagas. Tačiau pasitaiko atvejų, kai kaip kuras naudojami seni langai, mediniai baldai, laminuota plokštė, tekstilė, cheminėmis medžiagomis užteršta popierinė ar plastikinė pakuotė, guma, padangos, panaudota alyva ir kitos degios atliekos.  Šių atliekų deginimas daro žalą ne tik gamtai, bet ir žmogaus sveikatai.  

Deginant atliekas buitiniu būdu dėl per žemos temperatūros ir ne visiško degimo susidaro žmogaus sveikatai labai pavojingos cheminės medžiagos, sunkieji metalai, dioksinai. Gyvenamųjų namų teritorijose kenksmingos medžiagos neišsisklaido ir nusėda bei kaupiasi ant žemės paviršiaus kieme, sode, dirvoje, tvenkinyje, o vėliau aptinkami mėsoje, piene, daržovėse, vaisiuose.

Gyventojams ir įmonėms, nepaisantiems aplinkosauginių reikalavimų, gresia baudos ir gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas  perspėja, kad gyventojas ar įmonė gali sulaukti baudos už sudegintų atliekų kiekį ir padarytą žalą gamtai. Minimali žala gamtai  – 100 Eur. Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnio 17 punktą atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 30  iki 60 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 90 iki 170 eurų.

Atliekų tvarkytojai primena, kad kūrenimui tinka nedažyta ir neapdirbta mediena, t.y. šakos,  kelmai, natūralios medienos dėžės ir pan. Po kūrenimo susidarę pelenai tinka dirvožemio sudėties gerinimui, kompostavimui. Gyventojai, kurie nori saugiai atsikratyti pelenais, turi nepamiršti, kad pelenus būtina ataušinti ir supylus į plastikinį maišelį išmesti į buitinių atliekų konteinerį.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-29

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.