Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 05 23 Konferencijoje Vokietijoje – dėmesys aktualiausioms problemoms

Gegužės 16–18 dienomis Vokietijoje, Hanoverio mieste, vyko 7-oji tarptautinė konferencija „Nuo atliekų iki išteklių 2017“ („Waste-to-Resources 2017“), kurioje dalyvavo atstovai iš 41 pasaulio šalies. Ši konferencija yra svarbiausias pasaulyje renginys, kuriame aptariami klausimai, susiję su MBA (mechaniniu biologiniu apdorojimu), atliekų perdirbimu ir žiedine ekonomika.

Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo 5 Lietuvos atstovai, tarp jų – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorė Jolita Šalkauskienė ir ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė.

Konferencijoje perskaityta per 80 pranešimų apie atliekų tvarkymą politiniais, teisės ir techninės plėtros aspektais. ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė akcentavo, kad atliekų tvarkymo klausimai konferencijoje pristatyti globaliu mastu: „Buvo aptariamos ir besivystančių Azijos šalių problemos, ir analizuota pažangių Europos šalių, kuriose atliekų tvarkymas organizuojamas ne vieną penkmetį, patirtis. Atsižvelgiant į tai, pranešimai buvo skaitomi dviejose vienu metu vykusiose sesijose.“

Daugiausiai dėmesio konferencijoje skirta šioms temoms: atliekų tvarkymo strategijos ir technologijos; atliekų utilizavimas; anaerobinis organinių atliekų tvarkymas; atliekų mažinimas; optimizacija ir naujos strategijos; atliekų kiekio tyrimas ir prognozės praktinė patirtis; teisinis atliekų tvarkymo reguliavimas Europos Sąjungoje.

„Dėmesys žaliavų ir energijos gavybos iš atliekų temai pasaulyje vis didėja – tai patvirtino ir pranešimų spektras. įvairių šalių valdžios, konsultavimo įmonių ir verslo atstovai analizavo ir vertino Vokietijos patirtį, pasirengimą vykdyti žiedinės ekonomikos uždavinius, taip pat aptartos esamos atliekų perdirbimo ir kitos technologinės galimybės ne tik Europoje, bet ir Šiaurės Amerikoje, pristatyti tiriamieji darbai“ – renginio naudą apibendrino Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorė Jolita Šalkauskienė.

Konferenciją organizavo Tarptautinė atliekų tvarkymo konsultavimo įmonė (Wasteconsult international) ir Vokietijos MBA operatorių asociacija (Association of German MBT operators – ASA).

Konferencijos tinklapis: http://www.waste-to-resources.eu.

ŠRATC inf.

Nuotr. Šaltinis: https://epthinktank.eu/2017/05/11/resource-efficiency-reducing-food-waste-improving-food-safety-plenary-podcast/

Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-23

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.