Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 09 25 Nepavojingų atliekų sąvartyne lankėsi delegacija iš Moldavijos

Rugsėjo mėnesį Joniškio rajone viešėjo delegacija iš Ungenio (Moldovos). Delegacija apsilankė ir Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, susitiko su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktore Jolita Šalkauskiene ir specialistais.

Moldavų vizitas surengtas pagal Lietuvos Respublikos ambasados Moldovoje ir Ungenio miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Kartu prisitaikant prie klimato pokyčių“. Delegacija, kurią sudarė specialistai, atsakingi už ekonominę plėtrą ir investicijas, atliekų tvarkymą, finansus, projektų įgyvendinimą ir komunikaciją, domėjosi Joniškio rajono savivaldybės darbu, lankėsi įstaigose ir įmonėse.

Svečiai labai domėjosi ŠRATC vykdoma veikla, klausinėjo apie įgyvendintus projektus, stebėjosi Lietuvos atliekų tvarkymo pasiekimais, gyventojams suteikta galimybe tinkamai rūšiuoti atliekas.

Moldovoje dar nesukurta moderni atliekų tvarkymo sistema, bet Ungenis – vienas pirmųjų miestų šalyje, kur įvesta atliekų rūšiavimo sistema, išrūšiuotos atliekos yra parduodamos kaip žaliava perdirbti. Vis dėlto reikės daug nuveikti, kad šalyje būtų sukurta atliekų rūšiavimo, surinkimo ir perdirbimo sistema.

ŠRATC direktorė Jolita Šalkauskienė svečiams pristatė ŠRATC veiklą, atsakė į visus juos dominusius klausimus. Pasak direktorės, būtina dalytis gerąja patirtimi – juk dar neseniai Lietuva pati patirties sėmėsi iš kitų Europos Sąjungos šalių.

Jau keleri metai mūsų šalis dalyvauja vystomojo bendradarbiavimo politikoje, yra lygiavertė tarptautinės donorų bendruomenės dalis. Vystomojo bendradarbiavimo politika yra neatskiriama visų išsivysčiusių šalių užsienio politikos dalis. Ja siekiama įgyvendinti Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus – užtikrinti taiką pasaulyje, skatinti ekonominį augimą ir socialinį stabilumą, mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių, besivystančias šalis integruoti į pasaulio ekonomiką.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2017-09-26

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.