Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 09 26 Rūšiuoti yra lengviau, negu mano nerūšiuojantys gyventojai

Trečiajame socialinės-aplinkosauginės kampanijos „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės“ videoreportaže aktoriai Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas nuotaikingai moko, kaip teisingai rūšiuoti pakuočių atliekas. Kampaniją inicijuoja VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“.

Paprastos rūšiavimo taisyklės

Neretai žmonės vis dar nenori pradėti rūšiuoti vien dėl to, kad nežino, kaip tai teisingai daryti. Iš tiesų rūšiavimas yra kur kas paprastesnis, nei daugeliui atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tereikia įsiminti kelias paprastas taisykles, padėsiančias kasdien rūšiuoti.

Atminkite, kad stiklinės pakuočių atliekos turi keliauti į stiklo konteinerį, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos, makulatūra (laikraščiai, žurnalai, skrajutės) – į popieriaus konteinerį, o visos kitos pakuočių atliekos – į plastikui skirtą konteinerį. Tai reiškia, kad metalinės pakuočių atliekos (konservų dėžutės, aliuminio skardinės, metaliniai dangteliai), pakeliai nuo ledų, traškučių, pieno ir sulčių pakuotės, kitaip vadinamos „tetrapakais“, turi būti metami į plastiko atliekoms skirtus konteinerius.

Ko nevalia mesti?

Į popieriui skirtą konteinerį negalima mesti sauskelnių, vienkartinių servetėlių, tualetinio popieriaus, tapetų. Taip pat atsiminkite, kad iš žurnalų ar knygų nereikia išsegti sąvaržėlių, opopierius ar kartoninės dėžės gali būti ir su lipnia juostele.

Į stiklui skirtą konteinerį negalima mesti veidrodžių, porceliano, krištolo ir keramikos dirbinių, televizorių ekranų, langų stiklo ir stiklo paketų, elektros lempučių. Visas šias atliekas derėtų gabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, esančias kiekviename mieste ar rajone. 

Plastiko atliekoms skirtame konteineryje neturi atsirasti plastikinės dailylentės, dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai, kiti higienos reikmenys, medicinos atliekos, švirkštai, pavojingomis atliekomis užteršta pakuotė ir statybinės ar remonto atliekos. Jas reikia išmesti į buitinių atliekų konteinerį ar pristatyti į didelių gabaritų atliekų aikšteles.

Taip pat svarbu paminėti, jog, prieš išmesdami į konteinerį skardines, plastikinius butelius, kartonines dėžes, turėtume suspausti, sulankstyti, kad visos šios atliekos užimtų kuo mažiau vietos konteineryje ir nebūtų vežiojamas oras.

Mesti ar nemesti? Mesti!

Pasitaiko ir tokių pakuočių, dėl kurių kyla abejonių. Jei dvejojate, mesti ar nemesti vieną ar kitą pakuotę į rūšiavimui skirtą konteinerį, nepamirškite auksinės rūšiavimo taisyklės: jei tai tikrai PAKUOTĖ, vis tiek ją meskite.

Tinkamos perdirbti atliekos supresuojamos ir perduodamos perdirbėjams, o kitos yra deginamos ir virsta energija.  

 

PTO ir ŠRATC inf.

Paskutinį kartą redaguota: 2017-09-26

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.