Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 10 17 Vėluojantiems sumokėti vietinę rinkliavą gresia delspinigiai

2017 m. lapkričio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimai, numatantys galimybę skaičiuoti delspinigius nuo laiku nesumokėtos vietinės rinkliavos. Savivaldybių administracijos svarsto galimybę naudotis šia pataisa reikalaujant nesumokėtų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą įmokų.

Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, šalies savivaldybių gyventojų poreikiai negali būti tenkinami tik sąžiningų mokėtojų sąskaita, todėl vengiantiems rinkliavos įmokas sumokėti laiku bus taikomos griežtesnės priemonės nei iki šiol.

Iki šiol iš atsiskaityti už teikiamas paslaugas vėluojančių ar piktybiškai nemokančių gyventojų skolos buvo išieškomos įstatymų nustatyta tvarka, bet delspinigiai už skolos laikotarpį nebuvo skaičiuojami. Todėl kai kurie gyventojai neskubėdavo sumokėti rinkliavos įmokų, dėl to buvo patiriami nuostoliai. Žalą patirdavo visa komunalinių atliekų tvarkymo sistema, rinkliavą administruojanti įstaiga ir jos klientai – regiono gyventojai ir įmonės.

Tikimasi, kas Rinkliavų įstatymo pakeitimai skatins gyventojus ir įmones laiku sumokėti įmokas ir neįsiskolinti, o turintiems skolų – kuo greičiau jas padengti. Jeigu delspinigiai nebus sumokami laiku, jie, kaip ir skola, gali būti priteisiami teismo ir išieškomi priverstine tvarka.

Primename, kad vietinė dvinarė rinkliava – savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, galiojanti savivaldybės teritorijoje. Pagal Rinkliavų įstatymo nuostatas kiekvienos savivaldybės taryba pati nustato rinkliavos dydį ir taisykles.

 

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Bendraukime Facebooke: https://www.facebook.com/sratc/.

Paskutinį kartą redaguota: 2017-10-17

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.