Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 10 20 Radviliškio jaunimo mokyklos moksleiviai domėjosi rūšiavimo nauda

Spalio 19 d. Radviliškio jaunimo mokykloje vyko aplinkosauginio projekto „Rūšiuoju ir atliekas naudoju“ renginys – paskaita apie rūšiavimą, kurią vedė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Sigita Inčiūrienė. Paskaitos klausėsi aštuoniolika įvairių klasių mokinių.

Moksleiviams pristatyta Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro veikla, atliekų tvarkymo sistemos pasiekimai ir žiedinės ekonomikos perspektyvos Lietuvoje.

Daugiausiai dėmesio skirta rūšiavimui. Moksleiviai susipažino su rūšiavimo situacija Lietuvoje ir kitose šalyse, dėmesingai peržiūrėjo socialinės kampanijos „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės“ filmukus, kuriuose žaisminga forma pasakojama apie rūšiavimo naudą, griaunami su rūšiavimu susiję mitai.

Pasiūlius patiems praktiškai pademonstruoti savo rūšiavimo įgūdžius, atsirado keli savanoriai, kurie į spalvotus rūšiavimui skirtus maišus išrūšiavo įvairias pakuočių atliekas.

Aplinkosauginis projektas „Rūšiuoju ir atliekas naudoju“ Radviliškio jaunimo mokykloje vykdomas nuo praėjusių metų. Projekto tikslas – ugdyti teigiamą mokyklos bendruomenės požiūrį į pakartotinį atliekų naudojimą ir į iš atliekų pagamintus produktus. Projekte dalyvauja 6–10 klasių moksleiviai.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras džiaugiasi galėjęs prisidėti įgyvendinant projektą. Balandžio mėnesį grupė moksleivių lankėsi Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. Moksleiviai įsitikino, kad nemažą dalį bendrame komunalinių atliekų sraute vis dar sudaro antrinės žaliavos, kurios sąvartyne išlieka nesuirusios daug metų. Taigi rūšiuodami gyventojai prisideda prie to, kad kuo daugiau atliekų būtų ne užkasama sąvartynuose, o perdirbama.

 

Šiaulių regiono atliekų centro inf. ir nuotr.

Bendraukime Facebooke: https://www.facebook.com/sratc/.

Paskutinį kartą redaguota: 2017-10-20

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.