Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 02 12 Prasidėjo registracija į nacionalinį projektą „Žalioji olimpiada“ 2018

Praėjusių metų pavasarį startavęs ir visą Lietuvą apkeliavęs ekologinis projektas Nacionalinė „Žalioji olimpiada“, skirtas vyresnių klasių moksleiviams, šiandien Lietuvos švietimo įstaigas vėl kviečia keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą.

Pirmą kartą organizuotoje Nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“ 2017 m. dalyvavo per 28 tūkst. šalies moksleivių, kuriems vos per mėnesį savo mokyklose pavyko išrūšiuoti beveik 40 tūkst. kg atliekų. Bendram tikslui susivienijusios švietimo įstaigų bendruomenės taupydamos vandenį, elektrą bei rūšiuodamos atliekas iš 40 tūkst. kg išrūšiuotų atliekų antrą kartą panaudojo apie 6 tūkst., mokyklos inventorių papildydamos įvairiausiais naudingais daiktais, pagamintais iš antrinių žaliavų. Daugiausia Lietuvos mokyklose sukaupta popieriaus atliekų, kurių išrūšiuota per 28 tūkst. kg.

Šios VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamos iniciatyvos tikslas – ne tik išmokyti rūšiuoti, bet apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos. Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ metu, smagiai žaisdami ir įgyvendindami užduotis, mokiniai turės galimybę ne tik gilinti žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse bet ir įgytas žinias praktiškai pritaikyti jas savo gyvenime. O mažais žingsneliais galime pakeisti visą pasaulį!

VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė sako, kad olimpiada pirmiausia siekiama ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą: „Mūsų didžiausias tikslas – supažindinti moksleivius su vartojimo ir gamtos tausojimo procesais, parodyti sąsajas, kurios mūsų veiksmus jungia su pasiektais rezultatais. Norime, jog jaunuoliai suprastų, jog ne kas kitas, o jie patys daro įtaką aplinkai, tad olimpiadoje jų lauks ne tik protinės, bet ir praktinės užduotys. Jomis gilinsime žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse, o svarbiausia – pritaikysime jas mokyklos gyvenime“.

Olimpiadą sudarys trys etapai – pirmajame, užsiregistravusios švietimo įstaigos gaus praktinę resursų taupymo užduotį. Geriausius rezultatus parodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą, kuriame, delegavę 6 asmenų komandas, susitiks smagiuose pusfinaliuose. Trečiasis etapas – spalio mėnesį Vilniuje vyksiantis finalas. Jo metu bus išaiškintos trys sumaniausios, apsukriausios ir daugiausiai žinių sukaupusios komandos prizininkės, kurios džiaugsis rėmėjų įsteigtais prizais, o komanda nugalėtoja laimės kelionę į Europos šalį, perims trofėjinę taurę ir taps kitų metų olimpiados ambasadore.

Mąstyti atsakingai, mažinti vartojimą ir rūšiuoti atliekas turime jau šiandien.

Susipažinkite su olimpiados nuostatais.

Registruotis į projektą Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ galima iki 2018 m. vasario 28 d. elektroniniu būdu spaudžiant šią nuorodą https://goo.gl/forms/KVCtzZ9qdIl7YHl62.

Visas Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ naujienas sekite FB paskyroje https://www.facebook.com/Žalioji-olimpiada-212481415992009/.

Informacija teikiama el. paštu olimpiada@ztl.lt arba telefonu 8 633 77 609 (darbo dienomis 9–16 val.).

Daugiau informacijos:  www.zaliasistaskas.lt ir www.rvagentura.lt. 

 

VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „RV Agentūra“, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf.

„Žaliojo taško“ archyvo nuotr.

 

 

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2018-02-13

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.