Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 03 07 Kovo 18-oji paskelbta Pasauline antrinių žaliavų perdirbimo diena

Tarptautinės perdirbėjų organizacijos BIR (Bureau for International Recycling) iniciatyva šių metų kovo 18 d. pirmą kartą bus pažymima Pasaulinė antrinių žaliavų perdirbimo diena.

Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į antrines žaliavas, paskatinti jų nebevadinti atliekomis, o prilyginti 6-iems pagrindiniams gamtos ištekliams, tokiems, kaip vanduo, oras, anglis, nafta, gamtinės dujos ir mineralai, ir pripažinti 7-uoju ištekliu.

Pasaulinė antrinių žaliavų perdirbimo diena bus puiki proga visuomenę, vyriausybes ir politikos formuotojus informuoti apie esminį perdirbimo pramonės vaidmenį „sukuriant švarią ir tvarią aplinką visiems mums ir būsimoms kartoms“, – teigia BIR prezidentas Ranjit Baxi.

Jis pridūrė: „Jei kovo 18 d. 5–10% iš 7 milijardų pasaulio gyventojų paskatins atlikti bent vieną teigiamą pokytį antrinių žaliavų perdirbimo srityje, tai turės didžiulį poveikį“.

Pasaulinės antrinių žaliavų perdirbimo dienos proga visame pasaulyje – nuo San Paulo, Vašingtono, Londono iki Sidnėjaus, Delio, Dubajaus vyks specialūs renginiai, mokslinės konferencijos, akcijos. Šių renginių metu gyventojai bus raginami keisti savo rūšiavimo įpročius ir pasirašyti peticiją su kreipimusi į  Jungtinių tautų organizaciją oficialiai pripažinti Pasaulinę antrinių žaliavų perdirbimo dieną ir skubiai imtis veiksmų siekiant išsaugoti planetą.

Pasaulinės antrinių žaliavų perdirbimo dienos proga bus galima įsigyti iš ekologiškos medvilnės pagamintų marškinėlių ir dienos dvasią atitinkančių iš perdirbto plastiko pagamintų skraidančių diskų – ir marškinėliai, ir skraidantys diskai gaminami iš medžiagų, kurias galima perdirbti.

„Laikas suprasti, kad svarbiausia – pasaulis ir kad tai yra bendra visų mūsų atsakomybė. Tikiuosi, kad asmenys, bendruomenės, verslas ir lyderiai prisijungs prie mūsų ir pažymės kovo 18 d.“,  – pabrėžia Ranjit Baxi.

„Pasaulinė antrinių žaliavų perdirbimo diena taip pat yra raginimas visiems mums, kur begyventume. Turime suvienyti jėgas su visais, dirbančiais atliekų tvarkymo ir pramonės srityse – nuo atliekų sąvartynų darbuotojų iki vadovaujančių didžiausioms pasaulio įmonėms – turime jiems padėti kuo geriau išnaudoti tai, ką turime, kad antrinių žaliavų perdirbimas būtų supaprastintas, pradedant nuo gaminių projektavimo. Mums nebepriimtinos „perdirbamos atliekos“, kurias perdirbti yra sudėtinga ir brangu“, – teigia BIR prezidentas.

Ką gali padaryti kiekvienas iš mūsų? Atsakingai rūšiuoti ir vartoti, rinktis prekes su perdirbamomis pakuotėmis. Visi, remiantys šią iniciatyvą, kviečiami socialinėje medijoje naudoti išskirtinę Pasaulinės antrinių žaliavų perdirbimo dienos simboliką, dalytis videoįrašais ir nuotraukomis, naudojantis grotažyme #GlobalRecyclingDay. Taip pat kiekvienas iš mūsų gali pasirašyti po Pasaulinės antrinių žaliavų perdirbimo dienos peticija https://www.change.org/p/save-the-planet-support-recycling?utm_source=embedded_petition_view.

Daugiau informacijos: //www.globalrecyclingday.com/.

 

ŠRATC inf.

Paskutinį kartą redaguota: 2018-03-07

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.