Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 03 30 Prasidėjo padangų keitimo sezonas – ką reikia žinoti vairuotojams?

Nors pavasaris krečia pokštus – tai spigina saulė, tai sninga – padangų keitimo sezonas jau prasidėjo. Kasmet tokiu metu vairuotojai teiraujasi, kur dėti senas automobilio padangas ar ką daryti su padangomis, kurios ne vienerius metus dūla garaže ar sandėliuke.

Šiuo metu Lietuvoje registruota virš 1,5 mln. transporto priemonių, taigi senų padangų, kurias būtina perdirbti, kasmet susidaro dešimtys tūkstančių tonų. Pasibaigus padangų eksploatacijos laikui jos turi būti tinkamai utilizuotos ar perdirbtos, kad nekeltų pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

Vairuotojai turi prisiminti, kad rudenį ar pavasarį keičiant padangas automobilių remonto įmonėje, senosios turi būti priimamos nemokamai. Autoservisams draudžiama šias atliekas atiduoti jų naudotojui. Prekybininkai taip pat privalo iš kliento nemokamai priimti nenaudojamas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama.

Šiaulių regiono gyventojai naudoti nebetinkamas padangas nemokamai gali pristatyti į Šiaulių regione esančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (DGASA) ir atliekų priėmimo punktus. Vienas gyventojas per metus gali nemokamai pristatyti 4 naudoti nebetinkamas padangas. Taip pat padangos surenkamos, kai apvažiavimo būdu renkamos stambiagabaritės atliekos (grafikai skelbiami www.sratc.lt).

Patekusios į gamtą padangos suyra tik per 120–140 metų, jos dūla ir išsiskiria sveikatai pavojingų toksinių ir cheminių medžiagų. Perdirbtų padangų guma panaudojama sporto aikštynų ar žaidimų aikštelių guminėms dangoms, automobilių statymo apsauginių kuolelių gamybai arba energijai gauti. Senų padangų deginimo procese naudojami specialūs filtrai, kurie neutralizuoja į aplinką išsiskiriančias kenksmingąsias medžiagas.

Aplinkos ministerija primena, kad už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų.

 

ŠRATC inf. ir nuotr.

Bendraukime Facebooke: www.facebook.com/sratc.

Paskutinį kartą redaguota: 2018-03-30

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.