Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 04 23 EK pateikė Lietuvos aplinkos nuostatų vertinimą: atskiras dėmesys – atliekų sektoriui

Balandžio 19 d. Aplinkos ministerija sukvietė aplinkos srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas, savivaldybes ir kitas institucijas į susitikimą su Europos Komisijos (EK) Aplinkos generalinio direktorato atstovais. Susitikimo metu pristatyta aplinkos nuostatų įgyvendinimo peržiūra (angl. Environmental Implementation Review, EIR) ir vyko diskusija, kurioje atsakymų į aktualius klausimus sulaukė įvairių įstaigų atstovai.

EIR procesas – dvimetis analizės ciklas, kurio tikslas – pagerinti ES aplinkos politikos ir teisės aktų įgyvendinimą. 2017 m. pradžioje buvo paskelbtos pirmosios ataskaitos apie kiekvienos valstybės narės problemas ir jų sprendimo būdus. Siekdama tobulinti aplinkos nuostatų įgyvendinimą, EK rengia EIR dialogus su valstybėmis narėmis.

Lietuvos padėtį apžvelgęs EK direktorato „Įgyvendinimas ir pagalba valstybėms narėms“ direktorius Aurel Ciobanu-Dordea kaip iššūkį paminėjo efektyvų atliekų valdymą ir atliekų tvarkymo direktyvų reikalavimų įgyvendinimą, įskaitant perdirbimo apimčių didinimą. Bendra daugumos valstybių narių problema – išteklių ir energijos intensyvumas: svarbu didinti žiedinės ekonomikos prioritetą, būti autonomiškesniems bei mąstyti apie aplinkai daromą poveikį.

Reaguodamas į pastabas apie nepakankamai sparčią atliekų sektoriaus plėtrą, aplinkos viceministras Dalius Krinickas pristatė projektus, sukuriančius prielaidas pažangai: „Lietuvoje pastaruosius keletą metų sparčiai mažėja šalinimas sąvartynuose, jis yra apmokestinamas, todėl paskatų nerūšiuoti lieka vis mažiau. 2019 m. Lietuvoje startuoja atskiras bioskaidžių atliekų surinkimas, jį numatoma vykdyti savivaldybėse, kuriose gyvena daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų. Tikimės, kad tai leis surinkti vertingo komposto bei dar stipriau sumažins į sąvartyną vežamų atliekų kiekį“, – teigia viceministras.

Kad būtų pasiekti 2020 m. tikslai, Lietuvoje bus skatinama atliekų prevencija – plečiama dalijimosi ekonomika, finansuojama rūšiuotų atliekų surinkimo plėtra, didinamas informuotumas apie atliekų rūšiavimą, diegiama nauja dvinarė apmokėjimo už atliekas sistema, svarstomi pakuočių aplinkos taršos mokesčiai, didinamas sąvartynų mokestis, įgyvendinama vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinė sistema.

 

LR aplinkos ministerijos ir ŠRATC inf.

LR aplinkos ministerijos archyvo nuotr.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2018-04-23

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.