Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 06 29 ,,Zero waste" judėjimas

Ar dažnai susimąstome, kiek per dieną mūsų buityje susidaro atliekų? Ar pagalvojate, kokią žalą kiekvienas iš mūsų, netinkamais vartojimo įpročiais, darome gamtai? Galbūt manote, kad dėl Jūsų vieno teisingų rūšiavimo principų, gamta nepajus naudos? ,,Zero waste“ judėjimo propaguotojai sako, kad ir vieno žmogaus tinkamas požiūris į atliekų rūšiavimą turi įtakos gamtos išsaugojimui.

Šiandien viešojoje erdvėje dažnai girdima sąvoka ,,Zero waste“. Panagrinėkime, kokiais pagrindiniais principais vadovaujasi žmonės, prisijungę prie šio judėjimo. „Zero waste“ (išvertus į lietuvių kalbą - ,,Be atliekų“) – tai XXI a. judėjimas, kurio tikslas vartoti tik perdirbamas arba savaime suyrančias medžiagas. Žmonės, kurie renkasi ,,Zero waste“ filosofiją, teigia, jog tai ne tik atliekų tvarkymas, tai filosofija, kuria siekiama maksimaliai išnaudoti jau pagamintus daiktus ir vėliau juos perdirbti. Tai kompleksas veiksmų, kuriais siekiama mažinti gamtinių išteklių naudojimą, mažinti aplinkos taršą ir sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį. Kiekvienas ,,Zero waste“  šalininkas gali savaip interpretuoti šį judėjimą, tačiau yra bendrieji bruožai, tinkantys visiems: perdirbimas, pakartotinis naudojimas, kompostavimas ir visiškas plastiko medžiagų atsisakymas. Galbūt kai kuriems atrodytų neįmanoma atsisakyti plastiko pakuočių, tačiau žmonės, pasirinkę tokį gyvenimo būdą, savo pavyzdžiais įrodo tokias galimybes (plastikinį maišelį keičia į drobinį, ausų krapštukus, kuriuose yra plastiko, keičia į bambukinius, maisto produktus perka sveriamus, kuriuos deda į savo atsineštą tarą ir t.t). Šio judėjimo šalininkai tvirtina, kad tai sutaupo ne tik laiko, bet ir yra ekonomiškai naudinga, nes ko negali pakeisti aplinkai naudinga medžiaga, tiesiog nepirk visai. Viena žinomiausių šio judėjimo pradininkių yra Amerikoje gyvenanti prancūzė Bea Johnson, kuri neseniai lankėsi Lietuvoje. Moteris įvardija 5 prioritetus, pagal kuriuos tvarko savo atliekas ir siūlo tai daryti kitiems: atsisakyti tų daiktų, kurie nėra būtini: sumažinti vartojamų medžiagų kiekius; vartoti tik tuos daiktus, kurie tinkami pakartotiniam naudojimui; rūšiuoti tai, ko negali atsisakyti, sumažinti ar panaudoti; visa kita, kas lieka, palikti pūti (kompostuoti).

Pasaulyje atsiranda ne tik pavienių žmonių grupių, besidominčių šiomis idėjomis, bet ir įmonių, palaikančių šio judėjimo tikslus. Kavinės, palaikydamos šį judėjimą, pardavinėja kavą išsinešimui daugkartinio naudojimo puodeliuose. Šį judėjimą palaiko visame pasaulyje žinomos kompanijos: ,,Google“, ,,Microsoft“, ,,Procter & Gamble“ , ,,Subaru“ ir kt.

,,Zero waste“ gyvenimo būdo iniciatoriai sako, kad kartais tiesiog reikia pamąstyti ir galima rasti lengvas išeitis prisitaikyti gyvenimui be atliekų. Gamta mums duoda galimybę gyventi, atsakykime jai tuo pačiu, tausokime ją!

 

Praktiniai pavyzdžiai kaip galima  nebereikalingus daiktus panaudoti pagal naują paskirtį.

 

     

 

ŠRATC informacija

Nuotraukos:

http://ekomuses.blogspot.com/2016/12/trumpai-apie-zero-waste_15.html

https://www.smithersofstamford.com/previous-collections/levi-denim-sofa.html#b?utm_source=thisiswhyimbroke.com&utm_medium=referral

https://i.pinimg.com/originals/9c/13/af/9c13af67aba7cb3ba471cf754ec6dc2c.jpg

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.