Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 08 01 Leidimus tarpvalstybiniams atliekų vežimams gauti bus greičiau ir patogiau

Šiandien, rugpjūčio 1 d., pradeda veikti Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) tarpvalstybinių atliekų vežimų modulis. Nuo šiol norint gauti leidimus vykdyti atliekų tarpvalstybinius vežimus, dokumentai turės būti pildomi, derinami ir teikiami Aplinkos apsaugos agentūrai per GPAIS. Šioje ssitemoje taip pat turės būti pildomi ir tarpvalstybinius atliekų vežimus, kuriems nereikia leidimų, lydintys dokumentai.

GPAIS dėka bus galima greičiau užpildyti ir pateikti dokumentus, pvz., atliekų tvarkytojams nereikės pakartotinai suvesti jau esančių duomenų, bus patogu turėti susistemintus duomenis savo paskyroje. Be to, bus užtikrintas sklandesnis ir operatyvesnis dokumentų derinimo bei leidimų išdavimo procesas. Taip pat valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę vykdantys pareigūnai tarpvalstybinius atliekų vežimus galės patikrinti operatyviau.

Įmonės, kurios turi galiojančius tarpvalstybinių atliekų vežimų leidimus ar įmonės, kurios nuo 2018 m. pradžios vykdė tarpvalstybinius atliekų vežimus, kuriems nereikėjo leidimų, turės per 60 dienų suvesti į GPAIS istorinius duomenis. Detalesnę informaciją dėl reikalavimų įmonėms ir naudojimosi GPAIS galite rasti: www.gpais.eu/pagalba ir www.gpais.eu/gpais-naujienos.

Primename, kad atliekų vežimą tranzitu, išvežimą ir įvežimą į Lietuvos Respubliką reglamentuoja Lietuvos, Europos Sąjungos teisės aktai ir tarptautinės sutartys. Reikalavimai tarpvalstybiniams atliekų vežimams, nustatyti 2006 m. birželio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1013/2006 dėl atliekų vežimo, nesikeitė.

Už tarpvalstybiniams atliekų vežimams nustatytų reikalavimų įgyvendinimą atsakinga Aplinkos apsaugos agentūra. Aktualią informaciją dėl tarpvalstybinių atliekų vežimų galite rasti agentūros svetainėje.

Aplinkos ministerijos inf.

ŠRATC inf.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.