Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 08 09 Sodo vaisiams mišriuose komunalinių atliekų konteineriuose ne vieta

Ši vasara davė ne tik didelius karščius ir ilgai besitęsiančią vasarą, bet ir ankstesnį sodo vaisių ir daržovių derlių nei įprasta. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras nori priminti apie taisyklingą vaisių krituolių bei daržovių rūšiavimą ir tai, kad jokiu būdu negalima jų dėti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, nes šie – skirti atliekoms, likusioms po pirminio rūšiavimo, pvz. asmens higienos reikmenims, sauskelnėms, veidrodžių šukėms ir kt. Nesilaikant atliekų tvarkymo taisyklių, konteineriai nebus aptarnaujami.

Sodo vaisių ir daržovių, tame tarpe ir obuolių atsikratymas juos išmetant į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, sudaro sąlygas atliekų puvimui. Pūvant atliekoms, išsiskiria skysčiai, kurie teršia aplinką ir skleidžia aplinkiniams nemalonius kvapus bei užteršia ir patį konteinerį.

Pastebima, kad pagrindinė žmonių grupė, kuri susiduria su nereikalingų sodo vaisių ar daržovių sutvarkymo problema, tai sodų bendrijų gyventojai, kurie žaliųjų atliekų ne tik nekompostuoja ir atsakingai nerūšiuoja, bet turimą perteklių sukrauna į mišrių komunalinių atliekų konteinerius arba palieka pūvančią masę šalia kitų, atliekoms rūšiuoti skirtų konteinerių. Primename, kad individualių valdų gyventojai obuolių nuokritas ar daržoves pirmiausiai privalo kompostuoti savo namų ūkiuose. Tokias atliekas galima šalinti ir specialiuose žaliųjų atliekų surinkimo konteineriuose, o jų neturint, galima nemokamai pristatyti į artimiausią žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, kurių adresai skelbiami www.sratc.lt tinklalapyje.

Nesilaikant atliekų tvarkymo taisyklių ir nustačius pažeidimus patikrinimų metu, gyventojams už pažeidimus gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų. Pakartotinai radus su netinkamu atliekų tvarkymu susijusį pažeidimą, bauda didėja nuo 140 iki 600 eurų.

Kartais turėdami daug, negalvojame, jog turimu derliaus pertekliumi galime pasidalinti su arti mūsų  esančiu žmogumi, todėl viena iš alternatyvų, kurią siūlo ŠRATC  – sodo/daržo gėrybių pasidalinimas su kaimynais, kolegomis, draugais, draugų draugais ar giminaičiais. Vartokime rūpestingai ir rūšiuokime atsakingai, saugokime mus supančią gamtą.

 ŠRATC inf.

Paveiksliuko informacija.

https://www.google.lt/search?q=sodo+krituoliai&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKj--G1NzcAhXqAJoKHSVYD6QQ_AUICigB&biw=1920&bih=974#imgrc=pTPmF9L1SJTYRM:

Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.