Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 02 27 Susitikimas Kelmėje!

2019 m. vasario 25 d. Kelmėje įvyko susitikimas su gyventojais, kurio metu susirinkusiems buvo pristatytas VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ bendrai su 7-iomis Šiaulių regiono savivaldybėmis įgyvendinamas projektas „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“. Pristatymo metu gyventojai supažindinti su projekto įgyvendinimo tikslais, vykdomomis veiklomis, kuriomis siekiama išplėsti atliekų tvarkymo infrastruktūrą taip, kad ši būtų kuo patogesnė gyventojams, mažintų vizualinę taršą,  kvapų sklaidą. Gyventojams suteikta informacijos, kaip atrodys naujieji konteineriai, paaiškinti tokių konteinerių technologiniai ypatumai, įmetimo angų dydžių parinkimo aspektai. Taip pat informuota apie Šiaulių regione planuojamą įrengti nebenaudojamų daiktų keitimosi vietą, kurioje šie daiktai taip pat bus tvarkomi, remontuojami. Vienas pagrindinių tokios veiklos tikslų – skatinti gyventojus keistis nebereikalingais, tačiau dar tinkamais naudoti daiktais, taip mažinant susidarantį atliekų kiekį ir suteikiant žmonėms galimybę padėti vieni kitiems. ar patiems pagerinti savo buitį.  
Po pristatymo gyventojai itin aktyviai domėjosi VšĮ „Šiaulių regionas atliekų tvarko centras“ vykdoma veikla, uždavė įvairių kausimų. Gyventojams buvo svarbu, ar keisis konteinerių aikštelių įrengimo vietos, kokiu atstumu nuo gyvenamųjų namų turi būti įrengiamos aikštelės. Buvo paaiškinta, kad dėl esančių požeminių komunikacijų kai kurių konteinerių aikštelių įrengimo vietos keisis, tačiau tokių vietų yra tik keletas. Informuota, kad pagal teisės aktų  reikalavimus, aikštelės turi būti įrengtos ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo pastato langų ir (ar) durų. Aikštelių įrengimo atstumas gali būti mažinamas iki 5 m nuo pastato langų ir (ar) durų tik gavus visų nekilnojamojo turto objekto savininkų ar jų įgaliotų asmenų sutikimą.
Susitikime dalyvavo Kelmės r. savivaldybės administracijos atstovė ir VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ darbuotojai.
 
 
Paskutinį kartą redaguota: 2019-03-18

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.