Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 04 02 Pavasaris – švarinimosi metas

Pavasaris siejamas su atgimimu, švarinimusi, kai po žiemos sąstingio atbunda gamta ir daugumai norisi pasirūpinti savo namų, sodų, garažų bei juos supančių teritorijų švara bei tvarka. Iš tvarkomų valdų norisi išmesti per laiką susikaupusias didelio gabarito, po buitinio remonto ir smulkių statybos darbų likusias ar pavojingas atliekas. Kai kurie asmenys, galbūt iš nežinojimo, palieka tokias atliekas prie daugiabučio ar individualaus gyvenamojo namo esančių konteinerių jiems patogiu metu. Tai daryti yra draudžiama, nes tokiu būdu yra teršiama aplinka ir už tai atitinkamos institucijos turi teisę skirti iki 600 Eur baudą. VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, siekdamas apsaugoti aplinką nuo taršos ir gyventojus nuo galimų nemalonumų, nori priminti, kaip teisingai reikia tvarkyti susikaupusias didelio gabarito atliekas.
Šiaulių regione veikia didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės (toliau – DGASA), kurių adresai skelbiami www.sratc.lt.
 
Į DGASA gyventojų atliekos priimamos nemokamai. Gyventojai gali atvežti šias atliekas: didžiąsias atliekas (stambius buities apyvokos daiktus: baldus, langus, veidrodžius, duris, dviračius); buitinio remonto ir smulkių statybų bei griovimo, vykdomų ūkio būdu, atliekas; naudotas lengvųjų automobilių padangas (ne daugiau kaip 4  padangos per metus iš gyventojo); medienos atliekas (iki 330 kg per metus iš gyventojo); tekstilės atliekas (drabužius, patalynę, minkštus (pliušinius, medžiaginius) žaislus, avalynę, antklodes, užuolaidas); antrines žaliavas (perdirbti tinkamą popierių, stiklą, plastiką, metalą); elektros ir elektroninę įrangą (pasenusią buitinę techniką, televizorius, elektrinius įrankius ir žaislus); buityje susidarančias pavojingas atliekas (dienos šviesos lempas (iki 4 vnt. per metus iš gyventojo);  rūgščių ir šarmų atliekas; panaudotus tepalus (iki 5 litrų per metus iš gyventojo); tepalų filtrus, stabdžių ir aušinimo skysčius; baterijas ir akumuliatorius, dažus, klijus, dervą, lakus ir jų tarą, tirpiklius, ploviklius; atliekas, kuriose yra gyvsidabrio absorbentų; filtrų medžiagas; pašluostes; apsauginius drabužius, užterštus pavojingomis cheminėmis medžiagomis; pavojingomis medžiagomis užterštą tarą ir statybines atliekas, turinčias asbesto (asbestinis šiferis iki 15 lapų per metus iš gyventojo).
 
Į DGASA atliekas gyventojai turi atvežti savo transportu ir supakuotas taip, kad būtų galima nustatyti atliekų rūšį. Pavojingas atliekas pristatantys asmenys privalo nurodyti šių atliekų kilmę ir rūšį. Atvežtas atliekas į aikštelės darbuotojo nurodytas vietas išrūšiuoja patys gyventojai. Gyventojai, atvykę į aikštelę, su savimi privalo turėti asmens dokumentą, kadangi bus pildoma atliekų priėmimo deklaracija.
 
Gyventojai, kurie neturi galimybių pristatyti susikaupusias atliekas į DGASA patys, turi alternatyvų pasirinkimą – gali jas palikti prie savo gyvenamųjų namų konteinerių, bet tik tą dieną, kai tokio tipo atliekos yra surenkamos apvažiavimo būdu pagal iš anksto patvirtintą grafiką, kurį galima rasti www.sratc.lt. Didelio gabarito ir kitos atliekos prie konteinerių gali būti padėtos iš vakaro prieš vykdant atliekų surinkimą, bet ne anksčiau.
Tvarka ir vaizdas prie konteinerių, o taip pat ir mūsų gyvenamoje teritorijoje, didele dalimi priklauso nuo kiekvieno iš mūsų sąmoningumo.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-04-02

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.