Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 08 16 Misija:nulis

 
2019-07-29 Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre (toliau – ŠRATC) lankėsi VšĮ ,,Žiedinė ekonomika“ steigėjas Domantas Tracevičius, kuris pristatė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos įgyvendinamą projektą ,,Misija: nulis“. Šios socialinės iniciatyvos tikslas yra šviesti visuomenę neatsakingo vartojimo tematika, skatinti keisti kasdienius įpročius, parodant, kad net mažiausi mūsų vartojimo elgsenos pokyčiai gali turėti teigiamą įtaką aplinkai.
 
Pristatymo metu didelis dėmesys buvo teikiamas anglies dvideginio (CO2) žalai, kurio emisijos į aplinką turi didžiausią įtaką klimato kaitai, kalbėta apie žiedinę ekonomiką, kurios įgyvendinimas užtikrintų darnų išteklių naudojimą.  Tai puikiai atvaizdavo Ellen MacArthur sukurtas vaizdo įrašas https://www.youtube.com/watch?v=zCRKvDyyHmI. Taip pat kalbėta apie atskirą maisto atliekų surinkimą iš namų ūkių ir jo teigiamas puses. Susitikimo metu buvo aptartas vienkartinių plastiko gaminių uždraudimas nuo 2021 m..
 
Dažnai girdint gyventojų pasisakymus „ką aš vienas galiu“, aptarta ir kelių žmonių iš Islandijos iniciatyva, kurie atsisakydavo pirkti dantų pastą papildomoje pakuotės dėžutėje, ją palikdami tiesiog parduotuvėje, dėl ko parduotuvė buvo priversta kreiptis į dantų pastos gamintojus, priversdami juos visai atsisakyti nereikalingos pakuotės.
 
Diskutuojant aptartas ir  valstybės politikos vaidmuo, kuris turi didelę reikšmę ne tik keičiant žmonių kasdieninio vartojimo įpročius, bet ir skatinant gamintojus keisti savo gaminamą produkciją į draugišką aplinkai.
Susitikimo metu aptarti gerosios praktikos pavyzdžiai ne tik pasaulio mastu, bet ir gimstančios teigiamos iniciatyvos Lietuvoje (vienkartinių puodelių iniciatyva ,,CupCup“, internetinė nuomos platforma www.dalinuosi.lt), kurios prisideda prie aplinkos tausojimo. Dėkojame ,,Misija: Nulis“ iniciatyvos kūrėjams ir Domantui Tracevičiui už pasidalintas įžvalgas.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-08-16

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.