Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 08 26 Siūlome kompostą!

Kompostas
 
Kiekvienas profesionalus ar pradedantis sodininkas savo žemę nori paruošti taip, kad ji duotų kuo gausesnį derlių ar augalai būtų kuo vešlesni. Ne paslaptis, kad  vienas iš dirvos savybių gerinimo būdų yra tręšimas kompostu. VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, eksploatuojantis žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, siūlo įsigyti komposto, kuris yra pagaminamas natūraliu būdu (žaliosios atliekos yra kompostuojamas atviruose kaupuose, reguliariai vartomos ir sijojamos) iš Šiaulių regione surinktų žaliųjų atliekų. Tokiu būdu pagamintas kompostas yra tiriamas laboratorijose, pateikiami atitinkami kokybę patvirtinantys dokumentai.
 
Primename, kad dirvos gerinimas kompostu yra labiau vertinimas už tręšimą nenatūraliomis medžiagomis. Natūraliu būdu susidaręs kompostas į dirvą išskiria augalams būtiniausias mineralines medžiagas – azotą, fosforą, kalį ir kt.
 
Atliekos keičiamos į kompostą
 
Gyventojams, pristačiusiems į didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelę pilnai sukomplektuotos elektros ir elektroninės įrangos atliekų kilogramą, nemokamai skiriama 5 kg komposto.  Kompostas nemokamai dalijamas ir už atvežtas žaliąsias atliekas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (atvežtus 3 kg žaliųjų atliekų gausite 1 kg komposto). 
 
Neatlygintinai skiriamas kompostas
 
Daugiabučių namų savininkų bendrijoms jų teritorijos aplinkos tvarkymui per kalendorinius metus nemokamai skiriama 3 t, viešųjų įstaigų aplinkos tvarkymui – 5 t komposto. Bendrijų ir viešųjų įstaigų atstovai, norintys atsiimti kompostą, privalo pateikti prašymą.
Komposto įsigijimas
 
Fiziniai ir juridiniai asmenys, norintys įsigyti komposto, tai gali padaryti už 7,24 Eur/t  (be PVM). Komposto laikymo vieta Kairių žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė, Šiaulių g. 24,  Bertužių k., Kairių sen., Šiaulių r. (šalia uždaryto Kairių sąvartyno). Aikštelės darbo laikas II–V 9.00–18.00 val. VI  9.00–17.00 val., būtina dėl komposto įsigijimo paskambinti  (8 41)  37 4202. Transportavimo paslaugos neteikiamos.
 
Techninis kompostas nemokamai
 
Pažeistų teritorijų rekultivacijai ir apželdinimui, kurios vėliau nebus naudojamos maistui skirtų augalų auginimui, siūlome pasinaudoti galimybe neatlygintinai gauti techninio komposto, kuris gaunamas iš mišrių komunalinių atliekų mechaniniu būdu atskyrus biologiškai skaidžias atliekas. Dėl neatlygintinai skiriamo techninio komposto gali kreiptis Šiaulių regiono savivaldybių, seniūnijų, švietimo ir ugdymo įstaigos, komposto kiekis skiriamas pagal poreikį. Transportavimo paslaugos neteikiamos. Detalesnė informacija tel. (8 41)  37 4202.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-08-26

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.