Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2020 08 24 Teisingo atliekų tvarkymo buvo mokomasi ir vaikų vasaros stovyklos metu

 
Kasdieniai gyvenimo įpročiai susiformuoja dar vaikystėje, todėl labai svarbu, kad informacija, kurią gauname būdami maži, būtų pateikta kuo suprantamiau ir turėtų išliekamąją vertę. Žinodami tai, VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ specialistai dėkingi Kane‘s vaikų stovyklos organizatoriams už galimybę prisijungti prie vaikų vasaros stovyklos užimtumo įvairinimo žaismingomis teisingo atliekų tvarkymo veiklomis.
 
Nuo birželio mėnesio, kiekvieną savaitę VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ specialistai dalinosi sukaupta naudinga informacija ir edukavo stovyklautojus atliekų tvarkymo tema. Edukacinių žaidimų metu vaikai buvo supažindinami su atliekų tvarkymo prioritetais, diskutuojama apie teisingo atliekų rūšiavimo svarbą ir galimą žalą gamtai, kuomet elgiamasi neatsakingai. Edukaciniuose žaidimuose buvo pasitelkiamos  vaizdinės priemonės, rūšiavimui skirti maišai ir atliekų pavyzdžiai. Visa pateikta informacija buvo užtvirtinama viktorinos metu, už teisingus atsakymus įteikiant prisiminimo dovanėles, kurias įsteigė VšĮ ,,Pakuočių tvarkymo organizacija“.
 
Galima pasidžiaugti, kad stovyklautojai ne tik įdėmiai klausėsi pateikiamos informacijos, bet patys aktyviai įsitraukė į diskusiją, demonstravo rūšiavimo įgūdžius, dalinosi savo sukaupta patirtimi ir išmintimi, ką būtų galima pakeisti, kad mūsų aplinka taptų švari ir saugi gyventi visos ekosistemos dalyviams.
 
Tikimės, kad vaikų įgytos žinios išaugins kartą, kuri nuoširdžiai rūpinsis mus supančia aplinka ir tinkamas atliekų tvarkymas bus savaime suprantama kasdienio gyvenimo dalis.
 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-27

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.