Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2021 07 12 ŠRATC – ne tik atliekų tvarkymas, bet ir tvarios bendrystės iniciatyvos

Apie knygų skaitymo naudą galima būtų pasakoti labai ilgai. Vieniems skaitymas yra žinių šaltinis, kitiems – malonus laisvalaikio praleidimas ar net hobis, o dar kažkam – jos yra būdas rasti bendraminčių ir komunikuoti literatūrinėmis temomis. Šiandien dienai nauja knyga yra gana brangus malonumas, nusipirkti kurią gali sau leisti ne kiekvienas. Bibliotekose dažnai tenka palaukti norimų knygų, o jų laikas ar lokacijos ne visada yra patogios skirtingoms gyventojų grupėms. Alternatyva bibliotekai – dalijimosi knygomis stotelės po atviru dangumi, kurios yra visada pasiekiamos – be išeiginių ar normuotų darbo valandų. Be to, knygos, kuriomis žmogus dalijasi su kitu žmogumi, sukuria bendrystės ir gerumo jauseną. Visai nesvarbu – paimate ar paliekate knygą – jūs tampate šios gražios bendrystės grandies dalimi, užkrėsdami savo pavyzdžiu aplinkinius, perimdami kitų ar palikdami dalelę savo gerumo. Tokios knygos, nors neblizga naujais viršeliais, o jų lapai gali būti pageltę, tačiau turi savo istoriją ir kaskart gyvena naują gyvenimą, tik vis kito skaitytojo rankose.

Todėl nuo šiol miesto gyventojai galės dalytis knygomis aktyviau ir dar patogesnėse, žmonių gausiai lankomose, Šiaulių miesto vietose. Trys naujos dalijimosi knygomis stotelės jau pastatytos Chaimo Frenkelio vilos vidiniame kieme (šalia pavėsinių), prie „Juventos“ progimnazijos ir Talkšos ežero pakrantėje (tarp dviračių tako ir „Foxspot“ vandenlenčių parko). Dar trijų pagamintų knygynėlių įkūrimo vietos yra derinamos ir bus paskelbtos artimiausiu metu.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), bendradarbiaudamas su Šiaulių miesto savivaldybės administracija ir socialiai atsakingais partneriais, iniciavo ir koordinavo projektą, kurio tikslas – skatinti bendruomeniškumą ir antrinį knygų panaudojimą, dalijantis jomis. Todėl buvo iniciuota 6 knygų stotelių gamyba, panaudojant naujas bei antrines medžiagas.

Tokių knygynėlių praktika Šiaulių mieste yra ne nauja, bet nėra aktyviai plėtojama. Būtent todėl ŠRATC ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija nori atgaivinti knygų mainų idėją, ją aktyviai vystyti ir tokiu būdu skatinti daugiau skaityti knygų, dalytis jomis, kad Šiaulių gyventojai šviestųsi ir Šiauliai šviestų dar ryškiau.

Liepos 9 dieną įvyko oficialus dalijimosi knygomis stotelių projekto pristatymas ir simbolinis atidarymas kerpant ne juostelę, o naujuosius  knygynėlius užpildant knygomis. Atidaryme dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir socialiniai partneriai – verslo atstovai, prisidėję prie dalijimosi knygomis namelių sukūrimo bei Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė.

Naujosios knygų stotelės buvo užpildytos knygomis ne tik iš dalijimosi daiktais stotelių „Daiktų kiemas“, bet ir svečių, kurie atsinešė savo nenaudojamų knygų ir parodė pirmąjį dalijimosi daiktais gerumo ir bendrystės gestą.

ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis pristatė projektą, jo idėją bei svarbą miestui, akcentuodamas pakartotinį daiktų ir medžiagų panaudojimą, mažinant vartotojiškumą bei skatinant pilietines bendruomenines iniciatyvas. „ŠRATC tikslas ne tik tinkamai tvarkyti atliekas, bet inicijuoti ir vystyti kitas tvarias idėjas, edukuoti bei šviesti visuomenę didinant jos sąmoningumą ir  lygiagrečiai auginant  Šiaulių regiono gyventojų atliekų rūšiavimo kokybę. Knygų stotelių plėtra papildant juos daiktų dalijimosi stotelėse „Daiktų kiemas“ gaunamomis knygomis, viena iš tokių iniciatyvų, kurią įgyvendinome kartui su socialiai atsakingais viešo ir privataus sektorių atstovais“ – dėkodamas iniciatyvos rėmėjams sakė ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Po savo kalbos, Ž. Šilgalis įteikė padėkas už bendrystę įgyvendinant sumanymą Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovams, socialiniams bei verslo partneriams. Šiaulių miesto meras ŠRATC palinkėjo sėkmės vykdant projektą ir pasiūlė jį plėsti ir kitose miesto erdvėse. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė pabrėžė mainų knygomis bei skaitymo skatinimo jaunimo tarpe svarbą.

 

ŠRATC dėkoja projekto partneriams:

UAB „Vigidas Pack“ už medieną, UAB „Sodbeta“ – už pagamintus betoninius padus, UAB „Stiklita“ – už knygų stotelių durelių stiklus, UAB „Gamaka“ – už metalines stovų konstrukcijas, UAB „Jupojos statybinės medžiagos“ – už dažus ir stotelių stogų dangą, IĮ „Saulės dukros“ – už informacines lenteles, kurios atsiras artimiausiu metu.

Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojui – Gintarui Jevarauskui, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro socialiniam darbuotojui – Gediminui Šemetai bei Šiaulių miesto entuziastui – staliui Vitoldui Balčiūnui, už neabejingumą projekto idėjai ir pagalbą gaminant dalijimosi knygomis stoteles.

Šiauliai ne tik šviečia, bet ir šviečiasi tvarios bendrystės iniciatyvos šviesa.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-07-12

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.