Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2021 08 06 DRAUDŽIAMA palikti atliekas šalia konteinerių! Gresia baudos iki 600 Eur!

Šiaulių atliekų tvarkymo centras primena, kad atliekų palikimas prie atliekų surinkimo konteinerių – grubus administracinis pažeidimas! Pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnį, už savivaldybės teritorijoje galiojančių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 600 Eur!
 
Vadovaujantis savivaldybių patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių punktais, atliekų turėtojams draudžiama išmesti atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ir kitur bei palikti atliekas šalia konteinerių. Taip pat draudžiama didelių gabaritų atliekas, naudotas padangas mesti į mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti šalia jų. Asmenims, pažeidusiems Taisyklių reikalavimus, yra taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas. Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymąsi kontroliuoja Savivaldybė ir Administratorius.
 
Pagal patvirtintas Savivaldybių atliekų tvarkymo taisykles, komunalinių atliekų turėtojai privalo tarp atliekų išvežimų palaikyti atliekų konteinerių stovėjimo vietos (aikštelės) švarą ir tvarką. Žemės sklypų savininkai, valdytojai, naudotojai (taip, kaip apibrėžta, pvz., Šiaulių miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse), komunalinių atliekų tvarkytojai yra atsakingi už jiems priskirtų atliekų konteinerių stovėjimo vietos (aikštelės) ar jos dalies priežiūrą ir tvarką.
 
ŠRATC atkreipia gyventojų dėmesį, kad didelių gabaritų atliekas galima palikti prie atliekų surinkimo konteinerių TIK DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SURINKIMO APVAŽIAVIMO BŪDU METU, IR TIK GRAFIKE NUMATYTOMIS DIENOMIS! Tokiais atvejais atliekas galima palikti prie konteinerių tik dienai prieš oficialiai paskelbtą surinkimo datą. 
Kitais atvejais didelių gabaritų atliekos negali būti paliekamos prie konteinerių.
 
Grafikus galima rasti čia https://bit.ly/3yVqN6p.
 
Gyventojai jas gali pristatyti NEMOKAMAI patys į savivaldybės teritorijoje veikiančias atliekų priėmimo aikšteles, kurių adresai skelbiami https://bit.ly/3chW61w.
 
 
Primename – į aikšteles pristatomos atliekos turi būti iš anksto išrūšiuotos!
 
 
 
 
Paskutinį kartą redaguota: 2021-08-06

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.