Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2016 11 02 Kur mesti buityje susidarančias pavojingas atliekas

Oro gaivikliai, buitinė chemija, termometrai – tai dažniausiai buityje susikaupiančios pavojingos atliekos, kurias gyventojai išmeta į buitinių atliekų konteinerį. Atliekų tvarkymo specialistai primena, kaip atpažinti pavojingą atlieką, kaip teisingai ir saugiai ja atsikratyti.

Buityje susikaupiančios pavojingos atliekos

 

Virtuvėje, tualete ar garaže rastume bent vieną pavojingą atlieką. Šiaulių regiono savivaldybių atliekų tvarkymo taisyklėse buityje susidarančios  pavojingos atliekos apibrėžiamos, kaip atliekos, kurios pasižymi viena ar keliomis pavojingumą lemiančiomis savybėmis ir atitinka pavojingumo kriterijus.  Reikia nepamiršti, kad pavojingos medžiagos pakuotė taip pat priskiriama prie pavojingų atliekų.

Dažniausiai buityje susikaupia šios pavojingos atliekos: pasenę vaistai, buitinės chemijos produktai, lakų, dažų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė ir medžiagos, panaudoti tepalai, tepalų filtrai ir kitos naftos produktų atliekos, pavojingų medžiagų turinčios elektros ir elektronikos atliekos, gyvsidabrio turinčios atliekos, galvaniniai elementai, akumuliatoriai.

Dažniausiai pavojingas atliekas galima atpažinti iš skiriamojo ženklo – ant pakuotės, kurioje yra pavojinga medžiaga, dažniausiai yra sutartiniai pavojingų medžiagų savybių ženklai arba raudonas  rombas su šauktuku viduryje. Radus šiuos ženklus ant pakuotės, atliekos negalima mesti į buitinių atliekų konteinerį.

Kur mesti pavojingas atliekas

Pagal Šiaulių regiono savivaldybių atliekų tvarkymo taisykles buityje susidarančias pavojingas atliekas negalima mesti į mišrioms komunalinėms atliekoms skirtus konteinerius. Miesto gyventojai turi dvi galimybes saugiai atsikratyti pavojingomis atliekos – vežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse esančius pavojingų atliekų surinkimo punktus arba du kartus į metus atiduoti vežėjui pagal viešai iš anksto skelbiamą grafiką.

Šiaulių regiono gyventojai buityje susidarančias pavojingas atliekas nemokamai gali atvežti į šias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles:

Šiaulių mieste – Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajonas, už Žemdirbių turgaus), J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato), Bertužių kaimas, Šiaulių g. 24, Kairiai (šalia uždaryto Kairių sąvartyno);

Šiaulių rajone – Ventos g. 192, Kuršėnai;

Radviliškio rajone – Žironų kaimas (šalia uždaryto sąvartyno);

Pakruojo rajone – Aleknaičių kaimas (šalia uždaryto sąvartyno);

Kelmės rajone – Raseinių g. 70 A, Kelmė;

Joniškio rajone – Bariūnų kaimas (šalia uždaryto sąvartyno);

Akmenės rajone – Eibučių g., N.Akmenė.

Atliekos priimamo antradienį – penktadienį nuo 9 iki 18 val. šeštadienį  nuo 9 iki 17 val.

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse priimamos  šios  pavojingos atliekos:

dienos šviesos lempos (iki 4 vnt. per metus iš gyventojo); rūgščių ir šarmų atliekos; panaudoti tepalai (iki 5 litrų per metus iš gyventojo); tepalų filtrai; stabdžių ir aušinimo skysčiai; baterijos ir akumuliatoriai; dažai, klijai, dervos, lakai ir jų tara; tirpikliai, plovikliai; atliekos, kuriose yra gyvsidabrio, filtrų medžiagos, pašluostės, apsauginiai drabužiai, užteršti pavojingomis cheminėmis medžiagomis; pavojingomis medžiagomis užteršta tara; statybinės atliekos, turinčios asbesto (iki 0,5 m³ per metus iš gyventojo);

Pavojingos atliekos priimamos sandariose pakuotėse. Pavojingas atliekas pristatantys asmenys privalo nurodyti jų susidarymo kilmę ir rūšį.

Primename, kad didžiuosiuose prekybos centruose, bibliotekose, ugdymo įstaigose yra galimybė atnešti galvaninius elementus. Senus vaistus galima nešti į artimiausią vaistinę.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2016-12-16

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.