Naujienos

Didelių gabaritų atliekų tvarkymas: kokios nemokamos paslaugos jums priklauso?

2023 03 29


Prasidėjęs kalendorinis pavasaris, ilgėjančios dienos ir artėjančios didžiosios pavasario šventės ragina gyventojus daugiau dėmesio skirti namų aplinkai ir švarai. Tvarkydami namų, sodybų ir sodų aplinką gyventojai dažnai prikaupia ne tik mišrių, tačiau ir tekstilės, elektronikos, statybos, pavojingų ir kitų atliekų. Kaip tinkamai jas išrūšiuoti primena Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC).

Atliekų pristatymas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles

Didelių gabaritų ir kitas atliekas gyventojai gali atvežti į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Priimami popieriaus, kartono, stiklo, plastmasės, metalo pakuočių ir tekstilės gaminių bei drabužių kiekiai yra neribojami.  Buitinio remonto, statybos ir griovimo atliekų kiekius galima pasitikrinti ŠRATC svetainėje. Asmuo, atvežęs atliekas, privalo užpildyti atliekų priėmimo deklaraciją.

Dar prieš atveždami atliekas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles gyventojai turėtų būti jas išrūšiavę į medieną, metalą, stiklą, plastmasę, elektroniką ir kitas rūšis. Atliekas atvežusiam asmeniui aikštelės darbuotojas nurodo, į kuriuos konteinerius išrūšiuoti nepavojingas atliekas. Pavojingas atliekas darbuotojas išrūšiuoja pats.

Dalijimosi daiktais stotelės

ŠRATC ragina gyventojus atsakingai įvertinti daiktų būklę ir neskubėti jų išmesti. Visose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse yra įsikūrusios dalijimosi daiktais stotelės „Daiktų kiemas“. Čia paliekami gyventojų nebereikalingi, tačiau naudojimui dar tinkami, tvarkingi ir funkcinių defektų neturintys daiktai, kurie ilgai netrukus randa naujus namus. Daiktų priėmimo ir išdavimo paslauga yra nemokama.

Atliekų surinkimas apvažiavimo būdu

Nebenaudojami baldai (kėdės, lovos, čiužiniai), medienos gaminiai (langų rėmai be stiklų, durys, staktos), vežimėliai, kilimai, radiatoriai bei buitinė technika (televizoriai, šaldytuvai, dujinės viryklės) yra surenkama visose Šiaulių regiono savivaldybėse apvažiavimo būdu pagal iš anksto sudarytą grafiką. Atliekas prašoma palikti tik grafike nurodytą atliekų paėmimo dieną, kad prie konteinerių nesiformuotų nelegalūs sąvartynai.

Apvažiavimo būdu nėra surenkamos tik pavojingos atliekos (galvaniniai elementai, akumuliatoriai, pakuotės nuo dažų), statybos ir griovimo atliekos (šiferis, langų rėmai su stiklais, linoleumas), automobilių detalės (bamperis, salono detalės, sėdynės).

Nemokama atliekų išvežimo paslauga šiauliečiams

Šiaulių miesto gyventojams teikiama individuali didelių gabaritų atliekų išvežimo paslauga. Ja vienas namų ūkis gali pasinaudoti nemokamai vieną kartą per kalendorinius metus. Didelių gabaritų atliekų išvežimo paslauga apima paslaugos tiekėjo atvykimą, atliekų pakrovimą į transporto priemonę ir vietos, kurioje buvo sukrautos atliekos, sutvarkymą. Paslaugą galima užsisakyti el. paštu info@sratc.lt arba telefonu (8 41) 421 599.