Akmenės rajonas

Viešoji įstaiga Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras praneša, kad vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėtojai rinkliavos įmokas turi mokėti į AB Luminor banko sąskaitą LT394010044200964435.
 
Rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą yra visiems (ir gyventojams, ir juridiniams asmenims) privaloma įmoka, galiojanti sprendimą dėl rinkliavos įvedimo priėmusios savivaldybės teritorijoje.
 
Sutarčių  dėl komunalinių atliekų išvežimo sudaryti nereikia. Atliekų turėtojui su vežėju reikalinga sudaryti tik konteinerio panaudos sutartį.
 
Rinkliavos administravimą savivaldybė pavedė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui, kuris rinkliavos mokėtojams ir pateikia mokėjimo pranešimus.
 
Lėšos, gautos iš vietinės rinkliavos, patenka į savivaldybių biudžetą ir naudojamos komunalinių atliekų tvarkymo sistemai finansuoti.
 
Rinkliavos mokėtojai naudojasi regionine komunalinių atliekų tvarkymo sistema. Jie nemokamai aprūpinami konteineriais. Gyventojai nemokamai naudojasi atliekų priėmimo punktais ir atliekų rūšiavimui skirtomis konteinerinėmis aikštelėmis, gali atliekų surinkėjui nemokamai perduoti buities pavojingas, didžiąsias ir kitas atliekas, surenkamas apvažiavimo būdu.


Dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Akmenės rajono gyventojams

Rinkliava skaičiuojama vadovaujantis Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintais Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatais.

Nuo 2017 m. liepos 1 d. Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje už mišrių komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą taikoma dvinarė vietinė rinkliava, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji įmokos dalys. Pastovioji dalis skirta komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administravimo sąnaudoms padengti. Kintamoji įmokos dalis priklauso nuo suteikiamų paslaugų, daugiabučių ir individualių namų gyventojams ji taikoma skirtingai.

Pastovioji įmokos dalis vienoda visiems rajono gyventojams – nuo 2023 m. liepos mėn. 1 dienos 28,49 Eur per metus. Kiekvienam daugiabučiame name savo gyvenamąją vietą deklaravusiam gyventojui skaičiuojama kintamoji įmokos dalis – 19,80 Eur per metus (nuo 2023 m. liepos mėn. 1 dienos).

Gyvenantiems individualiuose namuose kintamos įmokos dalis priklauso nuo namo gyventojų naudojamo mišrių komunalinių atliekų konteinerio talpos ir išvežimų skaičiaus. Minimali paslauga – 12 išvežimų per metus, įmoka už juos privaloma. 

Atliekų surinkimas vyksta pagal grafiką, iki 24 kartų per metus. Gyventojai, pageidaujantys, kad jų naudojami konteineriai būtų išvežami dažniau negu 1 kartą per mėnesį, turi žinoti, kad už kiekvieną papildomą išvežimą (nuo 13-ojo karto) teks mokėti papildomai.

Konteineriai yra pažymėti specialiais lipdukais, kiekvienas konteinerio pakėlimas fiksuojamas. Vienas 0,12 m³ talpos konteinerio išvežimas nuo 2023 m. liepos mėn. 1 dienos kainuoja 1,66 Eur; 0,24 m³ – 3,32 Eur.

Individualūs rūšiuojamų pakuočių, stiklo ir žaliųjų atliekų konteineriai bus tuštinami nemokamai.

Primename, kad gyventojai, kurie naudojasi individualiam naudojimui priskirtais konteineriais, turi konteinerius laikyti savo sklype, o už sklypo ribų išstumti tik atliekų vežimo dieną.

Rinkliavą galima sumokėti prekybos centruose „Maxima“, UAB „Perlo paslaugos“ terminaluose, UAB „Lietuvos spauda“ kioskuose, AB „Lietuvos paštas“ grynaisiais pinigais. Taip pat galima mokėti AB Šiaulių bankas, AB Luminor bankas, AB SEB bankas bankiniu pavedimu; „Swedbank“ interneto banke mokesčių mokėjimų lange nurodant įmokos kodą 11228. Atliekant mokėjimą, būtina nurodyti savo mokėtojo kodą.

 Informacija atnaujinta: 2023-11-10, 10:17:43