Naujienos

„DUOday“ iniciatyva ŠRATC: naujos patirtys

2024 05 27


VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) jau antrą kartą prisijungė prie socialinės įdarbinimo agentūros VšĮ „SOPA“ iniciatyvos „DUOday“. Tai – jau daugiau nei 15 metų visoje Europoje organizuojama iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia, kviesdamos juos išbandyti naujas profesijas.

ŠRATC gegužės 23 dieną į savo gretas priėmė dvi iniciatyvos nares – Vaidą ir Zinaidą. Jos buvo supažindintos su įmonės veikla, čia dirbančiais darbuotojais ir skyrių atsakomybėmis.

Vaidos patirtys dalijimosi daiktais stotelėje „Daiktų kiemas“

 „Daiktų kiemas“ veiklos priežiūros ir organizavimo vyr. specialistė Jurgita Udrienė naująją kolegę Vaidą įtraukė į savo suplanuotas veiklas. Dalijimosi daiktais stotelių veikla Vaidai buvo naujiena, todėl pirmiausia moterys apsilankė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje ir stotelėje „Daiktų kiemas“.

Čia Vaida apžiūrėjo priimamų atliekų rūšis, susipažino su tinkamo rūšiavimo taisyklėmis ir apsilankė dalijimosi daiktais stotelėje. Iniciatyvos dalyvė buvo nustebinta čia pristatomų dar tinkamų naudoti daiktų gausa, tačiau pasiteiravus, ar norėtų kurį iš daiktų pasiimti su savimi, pasidžiaugė, kad namuose turi visko, ko reikia, o nereikalingų daiktų nė neturi.

Kadangi Vaida į stotelę atvyko daiktų dalijimo dieną, tai ji turėjo puikią progą ne tik pabendrauti su stotelės lankytojais, bet ir daiktų rezervacijos sistemoje surasti ir pažymėti atiduodamus daiktus. Kad diena būtų dar prasmingesnė, Jurgita ir Vaida nuvežė į labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ padalinį Šiauliuose 290 vienetų stiklainių pakartotiniam naudojimui. Vaida džiaugėsi smagiai praleista diena – sužinojo daug naujų dalykų, susipažino su atliekų tvarkymo sistema ir prisidėjo prie prasmingų ir naudingų veiklų.

Zinaidos žinios apie paslaugų ir vežėjų kontrolės darbą

Atliekų tvarkymo vadybininkė Monika Šarnienė naująją kolegę Zinaidą supažindino su Paslaugų ir vežėjų kontrolės skyriaus darbu: kaip prižiūrima, kad konteineriai būtų laiku ir tinkamai aptarnauti, kokios dažniausiai gaunamos gyventojų užklausos, kaip atrodo darbas su vidinėmis įmonės sistemomis.

Zinaida buvo supažindinta ir su ŠRATC vystoma infrastruktūra, planuojamomis naujovėmis. Kartu abi moterys vertino gyventojų sąmoningumą atliekų rūšiavimo klausimais, dažniausiai daromas klaidas ir svarstė, kodėl gyventojai vis dar nenori rūšiuoti atliekų. ŠRATC darbuotoja taip pat parodė rinkliavos administravimo darbą, paaiškino mokesčio apskaičiavimo tvarką.

Tikimąsi, kad Zinaidai ir Vaidai suteiktos žinios leido pamatyti koks svarbus ŠRATC vaidmuo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo sektoriui.