Naujienos

Edukacija apie tvarumą Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

2024 03 13


VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistės kovo 12 d. Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkusiems pradinių klasių moksleiviams vedė edukaciją „Išgirsk Žemės pagalbos šauksmą: tvarumas tavo supergalia“.

Moksleiviai klausėsi pasakojimo apie klimato kaitą, kuri yra viena didžiausių mūsų aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių grėsmių. Pasitikrinti savo žinias moksleiviai galėjo praktinės atliekų rūšiavimo užduoties metu. Kai kuriems tai nebuvo sunki užduotis – vaikai prasitarė, kad namuose jų šeima rūšiuoja atliekas ir taip stengiasi prisidėti prie gamtos saugojimo.

Edukacijos metu pristatyta ir Naujoje Akmenėje veikianti dalijimosi daiktais stotelė „Daiktų kiemas“. Tai tvari iniciatyva, skatinanti žmones jiems nereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus ne išmesti kaip atliekų, o pristatyti į specialiai įrengtas patalpas ir pasidalinti su tais, kuriems reikia ar renkasi tvaraus gyvenimo būdą. Dalijimosi daiktais paslauga – priėmimas ir išdavimas – nemokamas.

Ugdymo, kultūros ir kitos įstaigos, norinčios šviesti savo bendruomenę atliekų tvarkymo ir aplinkosaugos klausimais kviečiami pildyti užklausą dėl edukacijos ar ekskursijos čia.

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos nuotraukos