Naujienos

Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymas!

2018 10 01


 

Lietuvoje kasmet išardoma apie 50 – 60 tūtkst. tonų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, iš kurių apie 30% susidaro rinkoje vertės neturinčio plastiko, gumos stiklo ir kitų automobilių dalių. kurios patenka į buitinių atliekų sąvartynus, pamiškes ir nuošalesnes vietas. Gamintojų ir Importuotojų asociacija (GIA) bendradarbiaujanti su eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo asociacijas (ENTPT) sukūrė efektyvią ENTPT tvarkymo sistemą.

Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) informuoja, jog gyventojai turi galimybę nenaudojamus automobilius ar jų dalis priduoti Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių  (ENTP) tinklo įmonėms - teisėtiems eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojams, kurie išrašys visus būtinus dokumentus, o automobilių atliekas sutvarkys pagal teisės aktų reikalavimus. Tinklo įmonių sąrašas pateiktas internetinėje svetainėje www.autotvarkymas.ltskyrelyje "Auto pridavimas", taip pat internetinėje svetainėje www.atliekos.lt kurioje galima rasti informaciją apie legalius ENTP tvarkytojus pagal gyvenamąją vietą.

Jeigu Jūs esate netinkamų eksploatuoti transporto priemonių tvarkytojas ir norite jungtis prie šios sistemos, tai galite padaryti kreipdamasis į eksploatuoti netinkamų transporto priemonių asociaciją telefonu 866366341 arba el. paštu info@autotvarkymas.lt

Pastebėjus ar gavus duomenų apie nelegalius ardytojus prašome pranešti kompetentingoms institucijoms arba www.autotvarkymas.lt skyrelyje "Pranešimas dėl nelegalių transporto priemonių ardytojų" (https://autotvarkymas.lt/pranesimas-del-nelegaliu-transporto-priemoniu-ardytoju/).