Naujienos

Heloviniškas lenktynes vainikavo tona surinktų atliekų, įspūdingi prizai ir stilingas persirengėlių vakarėlis Šiauliuose

2023 11 06


Paskutinis spalio savaitgalis buvo pažymėtas heloviniška dvasia. Panevėžio–Šiaulių krašte vyko išskirtinės automobilių lenktynės „Ladies Go race / Halloween edition“. Beveik 150 žmonių iš visos Lietuvos ne tik 6 val. lenktyniavo su „Roadgames“ programėle, bet ir vykdė svarbią misiją „Išsaugok Žemę“ – viso renginio metu rinko atliekas. 

Po finišo surinktos atliekos kūrybinėse dirbtuvėse virto meno kūriniais, o vakare renginio dalyviai, persirengę baisiausiais kostiumais, šėlo Šiauliuose, klube „Level 2“.

„Išsaugok Žemę“ misijos iniciatorė, „Eco Šmeko“ projekto autorė, žinoma nuomonės formuotoja Monika Jazbutytė buvo ir šių lenktynių dalyvė (komanda „Fantastiškasis ketvertukas“). Ji taip pat prisidėjo prie kūrybinių dirbtuvių, kur kartu su žinomu visuomenės veikėju, šiauliečiu menininku Gediminu Beržiniu padėjo dalyviams išrūšiuotas atliekas paversti meno kūriniais.

„Ladies Go“ komanda ne tik moderniai įtraukia merginas vairuoti, bet ir paskatina šeimas ir draugus išsiruošti į gamtą ir Lietuvą pažinti kitaip. Mano inicijuojamo projekto „Eco Šmeko“ pagrindinis tikslas – perdirbti šiukšles ir prikelti jas antram gyvenimui. Tą mes ir padarėme, surinkome apie toną šiukšlių, jas išrūšiavome ir sukūrėme ekomašiną, kurią vairuoja „Ladies go“ vairuotoja. Visi ekipažai sujungė jėgas ir sukūrė meno kūrinį, kuris buvo parduotas aukcione, o ekomašina bus saugoma „Jazbart“ dirbtuvėse.

„Ladies go“ merginos ir jų renginys tapo pirmaisiais „Eco Šmeko“ rėmėjais. Esu labai dėkinga, kad jų vis daugėja ir toliau tęsiu šį projektą skatindama tiek jaunimą, tiek vyresnius žmones atkreipti dėmesį į ekologiją“, – džiaugsmo neslėpė Monika Jazbutytė. 

Renginio metu vykdomą misiją „Išsaugokime Žemę“ palaikė ir projekto partneris Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC). Jo atstovas Virgilijus Šukys kūrybinių dirbtuvių metu padėjo dalyviams surinktas atliekas teisingai surūšiuoti į tinkamus konteinerius. O ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis pasidžiaugė bendradarbiavimu ir vykdoma idėja:

„Džiaugiamės, kad vis daugiau renginių organizatorių skiria dėmesį aplinkosaugai. Dirbdami atliekų tvarkymo sistemoje pastebime, kad nors gyventojų sąmoningumas kiekvienais metais auga, tačiau vis dar stinga žinių, kaip tinkamai tvarkyti buityje susidariusias atliekas. Tikimės, kad integruota atliekų tvarkymo užduotis ralio dalyviams buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga.“ 

Startavę Panevėžio „Orlen“ degalinėje, lenktynių dalyviai keliavo per Panevėžį, Radviliškį, daugiausia užduočių atliko Šiaulių mieste, kur jų laukė finišas ir kūrybinės dirbtuvės Šiaulių atvirame jaunimo centre. O vakarinė dalis persikėlė į „Level 2“ klubą, kur vyko „Black bar“ maisto ir gėrimų degustacija, Jelenos Ageravičienės šokio pamoka, DJ Tigon’s komandos iš Kauno pasirodymas, loterija ir, žinoma, apdovanojimų ceremonija. 

Kadangi šis renginys jau antrus metus siejamas ir su Helovinu, organizatoriai rinko ir baisiausius ekipažus. Šį kartą jų buvo net 3: antrąją vietą pasidalino „Tos pačios panos“ iš Panevėžio ir „Ladies in red“ iš Kauno, o nugalėtojomis tapo „Buhalterikės“ iš Kelmės. Joms atiteko „Ocdeco“ ir žurnalo „Stilius“ dovanos. 

„Ladies go“ lenktynėse geriausiai pasirodė TOP 3: pernai metų nugalėtojai „Born for rally“ iš Vilniaus. Šeima lenktynėse dalyvavo su dviem mažamečiais vaikučiais ir pelnė trečiąją vietą, antroji atiteko naujokėms „Varatoko raganoms“ iš Panevėžio, o pirmąja vieta džiaugėsi ilgamečiai „Ladies Go“ varžybų dalyviai, mišrus ekipažas: mama, tėtis ir dvi suaugusios dukros iš Kelmės „AAAAguonėlės“: 

„Mūsų ekipažui šis etapas įsimintiniausias, nes jis buvo kupinas gerų emocijų ir azarto, be to, pabuvome kartu visa šeima. Per visą ralį skubėjome lėtai, nes naudojant „Roadgames“ programėlę negalima viršyti greičio, o jei jis viršijamas, skiriama bauda. Taigi, norėdamas laimėti, turi gerai apgalvoti, kaip viską atlikti greitai ir protingai. 

Pirmuoju pažymėtas startinis numeris šiame etape vedė į sėkmę. „Ladies Go“ ralyje dalyvaujame jau ne vienus metus, bet tokio prizo dar neteko laimėti! 1000 Eur „Orlen“ degalams! Kadangi visi šeimos nariai vairuojame, ši dovana labai pravers“, – džiaugėsi nugalėtojų šeima. 

Lenktynių nugalėtojus apdovanojo „Orlen Baltics Retail“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Vilma Plioplienė. Jiems atiteko ne tik 1000 Eur „Orlen“ degalų kuponas, bet ir kitų partnerių (Šiaulių miesto savivaldybės, „Given“ juvelyrikos, grožio studijos „Heidė“ Vilniuje) bei rėmėjų dovanos. Iš viso priziniame fonde buvo daugiau kaip 5000 Eur vertės dovanų.

Šis renginys – 3-iasis vairuojančių moterų judėjimo „Ladies Go“ etapas, kuriuo užbaigiamas sezonas. Tiesa, dalyvės dar kartą susirinks kitų metų vasario mėnesį, kai bus išdalinti metinės įskaitos apdovanojimai.