Naujienos

Informacija nenaudojamų būstų savininkams

2022 11 09


Informuojame, kad dėl elektros rinkos liberalizavimo, ŠRATC nebeprieinami duomenys apie elektros suvartojimą objektuose, todėl gyventojams, norintiems pasinaudoti lengvata nemokėti rinkliavos už negyvenamą nekilnojamąjį turtą, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui reikia savarankiškai pateikti tai įrodančias pažymas. 

Pokytis aktualus Šiaulių mieste bei Akmenės ir Radviliškio rajonuose esančių nenaudojamų būstų savininkams, kurie nesinaudojimą gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektu turi deklaruoti pateikiant pažymą iš elektros energijos tiekėjų, su kuriais yra sudarę elektros tiekimo sutartis. Neturintiems sutarties su elektros energijos tiekėju, reikalinga pažyma iš AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas laikomas nenaudojamu tada, kai objekte nėra deklaruotų asmenų ir nėra tuštinamas identifikuotas individualus konteineris, o sunaudotas elektros energijos kiekis (einamaisiais metais iki lapkričio 1 dienos, 2022-01-01 – 2022-11-01) neturi viršyti 100 kWh.

Pažymas siųsti el. paštu: rinkliava@sratc.lt arba pristatyti į Rinkliavos skyrių ŠRATC administracijoje, esančioje adresu Pramonės g. 15-71