Naujienos

Sausio mėnesio šiauliečių maisto atliekų rūšiavimo rezultatai

2024 02 07


Šiaulių mieste maisto ir virtuvės atliekos jau rūšiuojamos daugiau nei mėnesį. Naujausi surinktų atliekų tyrimai rodo, kad šiauliečiai noriai rūšiuoja – per sausio mėnesį surinktos 62 tonos maisto ir virtuvės atliekų.

Maisto ir virtuvės atliekų konteineriai tuštinami du kartus per savaitę, trečiadieniais ir šeštadieniais. Skaičiuojama, kad vidutiniškai vieno surinkimo metu sausio mėnesį buvo surinkta 7,75 t atliekų. Šiauliečiai maisto ir virtuvės atliekas skatinami kaupti jiems patogiose talpose ir išmesti į maisto atliekų surinkimo konteinerį. Mesti atliekas su maišeliu ar be jo – kiekvieno gyventojo pasirinkimas. Po kiekvieno atliekų surinkimo maisto ir virtuvės atliekų konteineris yra dezinfekuojamas. Čia naudojami biocidai užtikrina konteinerių švarą ir higieną.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) specialistai atsako ir į dažniausiai gyventojų užduodamą klausimą dėl maisto atliekų rūšiavimo „Kur mesti maisto atliekas, jei prie mano daugiabučio nėra maisto ir virtuvės atliekų konteinerio?“:

„Maisto ir virtuvės atliekas galima mesti į artimiausią ar patogiausioje vietoje esantį šioms atliekoms skirtą konteinerį. Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad maisto ir virtuvės atliekų konteineriai nėra priskirti šalia esantiems daugiabučių namams, jais gali naudotis visi miesto gyventojai taip pat kaip ir pakuočių atliekų surinkimo konteineriais“, – pažymi ŠRATC Paslaugų ir vežėjų kontrolės skyriaus specialistai.

Primenama, kad į maisto ir virtuvės atliekų konteinerius galima mesti visas virtuvėje susidariusias atliekas: mėsos, žuvies, pieno, vaisių, daržovių, kitų maisto produktų likučius, arbatos tirščius ir pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ar kitais maisto produktais suteptą popierių ir popierinius rankšluosčius, kambarinius augalus ir jų dalis. Tam, kad maisto ir virtuvės atliekų būtų tinkamai perdirbtos, svarbu neužteršti šių atliekų skystais maisto likučiais, stiklinėmis pakuotėmis, tabako gaminiais, namų augintinių kraiku, panaudotu tualetiniu popieriumi ar kitomis, šiai atliekų rūšiai netinkamomis, atliekomis.