Naujienos

Latvių delegacija lankėsi Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre

2018 10 09


Praėjusią savaitę Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre (ŠRATC) lankėsi delegacija iš Latvijos (atstovai iš B&C and bio waste treatment company „Meliorators J”, State  organization „Regulators”, Waste service company  „Vides Serviss”, Latvian State University, Waste service company „Clean R”, Waste service company „Eko Baltija Vide“, Analytic service laboratory „Virsma”, Bio waste service company „Moss&Moss“, Waste service company „Pilsētvides serviss”). Vizito tikslas – susipažinti su atliekų tvarkymo sistema Šiaulių regione. Latvijos atstovai prisipažino, kad ieško naujų efektyvesnių atliekų tvarkymo būdų, todėl nusprendė aplankyti artimiausius kaimynus, kurie yra pasiekę gerų rezultatų šioje srityje.
 
ŠRATC direktorė Jolita Šalkauskienė pristatė įmonės vystymosi etapus, užsibrėžtus tikslus. Supažindino su esamais atliekų tvarkymo rodikliais, kuriuos pasiekė Šiaulių regionas. Pristatytas ir šiuo metu įgyvendinamas ,,Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ projektas. Po pristatymo Latvijos delegacijos atstovai pateikinėjo klausimus apie mokestinę sistemą Lietuvoje, atskirą maisto atliekų surinkimą ir kaip ruošiamasi jo įgyvendinimui, taip pat domėjosi, ar gyventojai noriai rūšiuoja atliekas.
 
Po pristatymo apie ŠRATC veiklas ir pasiektus rezultatus, svečiai buvo pakviesti į Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną. Direktoriaus pavaduotojas Petras Žaltauskas supažindino Latvijos atstovus su sąvartyno veikimo sistema, o svarbiausia su mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginiais, kas Latviams buvo naujiena, kadangi pas juos tokių įrengimų nėra. Svečiai aktyviai domėjosi šio įrenginio veikimo galimybėmis sumažinti atliekų kiekius bei išgaunamo techninio komposto kokybe.
 
Svečiams taip pat buvo parodyta didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelė, įrengta Basanavičiaus g. 168B.  Papasakota, kokiu principu veikia tokios aikštelės, parodyti konteineriai, kuriuose laikomos didelio gabarito atliekos ir informuota apie kiekius, kurie leidžiami pristatyti vienam gyventojui per metus.
Pasibaigus vizitui, nutarta ir toliau bendradarbiauti, siekiant dalintis informacija ir gerosiomis patirtimis.