Naujienos

Paskaita apie statybinių atliekų tvarkymą

2024 01 19


Ne vienam remontuojančiam savo namus ar pradedančiam veiklą statybų srityje iškyla klausimų, kas yra priskiriama statybinėms atliekoms, kokios jų tvarkymo galimybės ir kiek visa tai kainuoja. Į šiuos ir kitus klausimus gyventojams jau vasario 1 d. atsakys VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistės viešoje paskaitoje „AšPats arba kaip teisingai tvarkyti savo atliekas“.

Statybinių ir kitų atliekų tvarkymo teisinį reglamentavimą Lietuvoje kuria Aplinkos ministerija, kuri numato statybinių atliekų susidarymo, apskaitos ir tvarkymo planavimą, neapdorotų statybinių atliekų sunaudojimą, atliekų vežimą, naudojimą ir šalinimą, asbesto turinčių statybinių atliekų tvarkymą.

Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja statytojus atskirai išrūšiuoti ir perduoti atliekų tvarkytojams komunalines, inertines, pakartotinai naudoti tinkamas, pavojingąsias ir netinkamas perdirbti atliekas. Netinkamas atliekų tvarkymas gali kelti grėsmę ir žmogui, ir gamtai.

Rūpindamiesi ne tik savimi, tačiau ir mus supančia aplinka, turime naudotis sukurta atliekų tvarkymo sistema regione, kuri padeda užtikrinti tinkamą, saugų ir teisėtą atliekų sutvarkymą. Paskaitos metu klausytojai įsitikins, kad tai, kas iš pirmo žvilgsnio kelia daug klausimų, yra kur kas paprasčiau nei gali pasirodyti iš pradžių. Kitų atliekų rūšiavimo taisykles primins ir tvarios įstaigos dovanos renginio dalyviams.

Paskaita jau vasario 1 d. 13:15–13:55 val. Šiaulių technologijų mokymo centro Statybos skyriaus aktų salėje (II a.) (Statybininkų g, 23, Šiauliai). Registracija į paskaitą nereikalinga.