Naujienos

Priminimas prieš Vėlines: rūšiuokime kapinių atliekas

2023 10 27


Jau netrukus, lapkričio 1-ąją, minėsime visų šventųjų dieną ir lankysime artimųjų kapus. Šiandien, apsilankius vienose iš Šiaulių miesto kapinių, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai netruko pastebėti gyventojų rūšiavimo klaidų – į žaliųjų atliekų konteinerį žaliosios atliekos išmestos plastikiniuose maišeliuose, buitinių atliekų konteineryje išmesti stikliniai žvakių gaubtai, o iš žaliųjų atliekų didmaišių krenta dirbtinės gėlės. Gyventojai skatinami atkreipti dėmesį į specialius, atskiroms atliekų rūšims išstatytus konteinerius, pateiktą informaciją ir teisingai išrūšiuoti susidariusias atliekas.

Žaliųjų atliekų rūšiavimas

Daugiausia rūpesčių gyventojams vis dar kelia žaliųjų atliekų tvarkymas – žolė, spygliai, medžių lapai, gėlės, smulkios medžių ir krūmų šakos. Pastarosios vis dar metamos kartu su plastikiniais maišeliais, kurie užteršia žaliųjų atliekų konteinerį, apsunkina perdirbimą ir kompostavimą. Gyventojai raginami surinktas žaliąsias atliekas išmesti į žaliųjų atliekų konteinerį, specialiai įrengtą atitvertą aikštelę ar didmaišį jau be maišelio.

Stiklinių žvakių rūšiavimas

Iš stiklo pagamintos žvakidės, jeigu yra tuščios, švarios ir neužterštos vašku, turi būti rūšiuojamos į stiklo pakuočių atliekų surinkimo konteinerį. Metalinis ar plastikinis žvakidės gaubtas turi būti nusukamas ir rūšiuojamas į plastiko pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.

Plastikinių dekoracijų rūšiavimas

Plastikiniai vazonėliai, žvakidės, žvakių įdėklai, polietileno maišeliai, metaliniai žvakidžių dangteliai turi būti rūšiuojami į plastiko pakuočių atliekų surinkimo konteinerį. Svarbiausia, kad šios atliekos būtų švarios, taip pat neužterštos žvakių ar žemių likučiais. Plastikiniai dirbtiniai vainikai ir gėlės, gėlių kempinės ir kitos dekoracijos, nors ir pagamintos iš plastiko, tačiau nėra tinkamos perdirbimui ir turi būti rūšiuojamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.

Ką galime padaryti daugiau?

Prisiminkime, kad ne žvakių gausa pagerbiame mirusiuosius, o juos prisimindami. Lankydamiesi kapinėse, atminkime tai ir tinkamai tvarkykime aplinką, puoselėkime švarą ir tvarką. Jeigu kapinėse susidariusių švarių ir sausų pakuočių atliekų nėra galimybės išrūšiuoti kapinių teritorijoje, prašome supratimo. Šias atliekas reikėtų pavėžėti iki artimiausių pakuočių rūšiavimo konteinerių arba išrūšiuoti namuose tam, kad jos būtų perdirbtos.