Naujienos

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras aplinkosaugos temomis šviečia nuo mažens

2023 03 27


Visą praėjusią savaitę Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) buvo matomas Šiaulių mieste. Jungtinėms Tautoms kovo 20-ąją paskelbus Pasauline Žemės diena, o kovo 22-ąją – Pasauline Vandens diena, miesto ugdymo ir kitose viešosiose įstaigose nestigo šioms progoms paminėti skirtų renginių.

Apie tai, kokį poveikį aplinkai sukelia žalinga žmonių veikla ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo, išgirdo daugiau nei penki šimtai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų iš įvairių Šiaulių ugdymo įstaigų.

Kol mažiausieji edukacijų dalyviai džiaugėsi galėdami pasitikrinti savo žinias atlikdami praktines rūšiavimo užduotis, vyresnieji domėjosi, kaip būtų galima sumažinti atliekų kiekį, jas tinkamai rūšiuoti ar, dar geriau, pakartotinai panaudoti.

Renginių metu pristatyta ir Šiaulių regione veikianti komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo sistema, atliekų rūšiavimo bei dalijimosi daiktais stotelių veiklos nauda. Apie pastarąsias stoteles, geriau žinomas kaip „Daiktų kiemas“, pirmą kartą išgirdo ne vienas moksleivis.

Visose Šiaulių regiono savivaldybėse įsikūrusios dalijimosi daiktais vietos kviečia gyventojus atvežti nereikalingus, tačiau naudojimui dar tinkamus daiktus – tokiu būdu jie atsiduria ne sąvartyne, o dar kurį laiką tarnauja. Apie tai plačiau laidoje „Švarūs miestai“ per Lrytas.tv televiziją pasakojo ir ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Septynių savivaldybių – Akmenės, Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių miesto ir rajono – įkurta įstaiga rūpinasi viso regiono gyventojų švietimu ir ugdymu aplinkos apsaugos temomis. Kiekviena švietimo įstaiga, organizacija ar įmonė turi galimybę pasikviesti į svečius ir nemokamai sudalyvauti įstaigos organizuojamose edukacijose ar patys atvykti į ekskursiją užpildę ŠRATC svetainėje esančią formą. Nebūtina laukti aplinkos tausojimui skirtų dienų, ugdyti sąmoningą požiūrį į vartojimą galima pradėti jau šiandien.