Naujienos

ŠRATC atstovai domėjosi naujausiomis atliekų tvarkymo technologijomis

2024 05 22


Šių m. gegužės 14–16 dienomis VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovai dalyvavo  IFAT MUNICH 2024 parodoje, Vokietijoje. IFAT – viena didžiausių pasaulyje vykstančių vandens, nuotekų, atliekų ir žaliavų valdymo parodų, kurioje pristatomi naujausi ir inovatyviausi sprendimai šiose srityse.

Parodoje susipažinta su naujausiomis atliekų tvarkymo technologijomis ir jų vystymosi kryptimis. Kalbėta dėl mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginių modernizavimo galimybių ir žaliųjų atliekų tvarkymo įrenginių galimo įsigijimo išgaunant kokybišką kompostą. Domėtasi RDF gamybos linijos įdiegimu, jog būtų galima dalį atliekų nebevežti brangiai deginti ir jomis šildyti kito regiono gyventojus, bet, kaip kokybišką kurą, tiekti Akmenės cementui gaunant už jį pajamas ir tokiu būdu mažinant atliekų tvarkymo sąnaudas Šiaulių regione.

Parodos metu apžiūrėta elektrinė atliekų surinkimo sunkiasvorė technika, kita atliekų tvarkymo centro logistikos specifikai tinkama technika, vyko susitikimai su atliekų apdorojimo įrangos, technikos atliekų krovimui ir atliekų tankinimo technikos gamintojais. Galimybė palyginti skirtingų gamintojų tos pačios rūšies gaminius padėjo įvertinti jų kokybę, efektyvumą ir tinkamumą konkrečioms reikmėms.