Naujienos

ŠRATC direktorius Ž. Šilgalis: mes kovėmės tikėdami teisingumu ir jį pasiekėme

2022 12 09


      Dar 2022 metų pradžioje Šiaulių apygardos teismas, atmesdamas UAB „NEG Recycling“ ieškinį byloje dėl vienašališko sutarties nutraukimo, priėmė palankų sprendimą ŠRATC naudai. UAB „NEG Recycling“, nesutikdamas su šiuo sprendimu, kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, kuris nutartimi paliko galioti jau priimtą pirmosios instancijos teismo sprendimą.

      Be ieškinio dėl vienašališko sutarties nutraukimo, UAB „NEG Recycling“ taip pat kreipėsi į teismą su prašymu priteisti iš ŠRATC daugiau nei pusės milijono eurų skolą už pagal sutartį, neva, suteiktas paslaugas. ŠRATC, nesutikdamas su ieškiniu, byloje pateikė priešieškinį bei nurodė, kad dėl UAB „NEG Recycling“ atsisakymo tinkamai teikti paslaugas, ŠRATC paslaugų užtikrinimui privalėjo pirkti paslaugas iš trečiųjų asmenų, taip pat įmonė netinkamai apdorojo atliekas, dėl ko ŠRATC patyrė žalą. Teismas, įvertinęs visas bylos aplinkybes nusprendė, kad UAB „NEG Recycling“ ieškinys nepagrįstas bei iš dalies tenkino ŠRATC priešieškinio prašymus.

      UAB „NEG Recycling“, ir vėl nesutikdamas su pirmosios instancijos teismo sprendimu, apskundė jį Lietuvos apeliaciniam teismui. Visgi, UAB „NEG Recycling“ ir vėl sulaukė nepalankios nutarties – teismas paliko galioti Šiaulių apygardos teismo sprendimą nurodydamas, kad ŠRATC pateikti įrodymai visiškai pagrindžia netinkamų UAB „NEG Recycling“ paslaugų teikimą: įrenginių būklė paslaugų teikimo metu buvo bloga, maišeliai nebuvo pakankamai praplėšiami, atliekos nebuvo apdorotos taip, kaip reikalavo pasirašyta sutartis. Negana šių pažeidimų, buvęs MBA privatus operatorius nepagrįstai atsisakė krauti atliekas ir neleido tikrinti ŠRATC priklausančių įrenginių.

      Apeliacinės instancijos teismas, kurio nutartis jau įsiteisėjo, nurodė, kad ŠRATC neturi mokėti UAB „NEG Recycling“ už paslaugas pagal sutartį, kuomet mokėjimai buvo sustabdyti. Priešingai, šiuo atveju UAB „NEG Recycling“ privalo sumokėti ŠRATC naudai 103 589,03 Eur žalos atlyginimo, 5 procentų dydžio procesines palūkanas nuo priteistos sumos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 3868,28 Eur bylinėjimosi išlaidų.

      „ŠRATC kolektyvas, susidūręs su nesąžiningu privačiu operatoriumi, veikė sutelktai, kryptingai ir neabejojo, kad teisingumas nugalės. Taip ir įvyko laimėjus jau antrą bylą. Tai gera žinia ir visiems Šiaulių regiono gyventojams ir tarytum kalėdinė dovana visam ŠRATC kolektyvui. Ačiū ir mūsų dalininkams – regiono savivaldybių merams, savivaldybių administracijoms, kurie tikėjo ir šioje nelengvoje kovoje mus palaikė. Šis procesas įrodo, kad sutelktai, kryptingai bei sąžiningai dirbant viešą interesą apginti galima“ - sulaukęs dar vieno palankaus teismo nutarimo džiaugėsi ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.