Naujienos

ŠRATC primena, kaip atsakingai rūšiuoti plastiko atliekas

2024 04 03


Remiantis Europos audito rūmų duomenimis, per pastaruosius 30 metų plastiko naudojimas pasaulyje padidėjo keturis kartus. 40 proc. visos plastikų produkcijos sudaro pakuotės, kurias itin svarbu tinkamai išrūšiuoti, kad būtų perdirbtos ir neterštų mus supančios aplinkos.

Ką galima mesti į plastiko konteinerį?

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras atkreipia dėmesį, kad į plastiko pakuočių atliekų surinkimo konteinerį galima mesti plastikines pakuotes (butelius, maisto pakuotes, dėžutes, indelius, buitinių priemonių tarą, maišelius), kombinuotas pakuotes (tetrapak, elopak, saldainių popierėlius, traškučių pakelius, gėrimų išsinešti puodelius), metalines pakuotes (metalinius dangtelius, gėrimų, konservų ir kavos skardines), medžio skiedros pakuotes.

Kaip rūšiuoti plastiko pakuotes?

Pakuotė turi būti pilnai ištuštinta, tačiau jos išplauti ar išvalyti nereikia. Svarbu, kad joje buvęs turinys netekėtų. Plastikinė tara turi būti suspausta, kad konteineryje užimtų kuo mažiau vietos (kamštelių nusukti nebūtina).

Ko negalima mesti į plastiko konteinerį?

Tepalo bakeliai, indeliai nuo dažų, antifrizo pakuotės, smulki ir stambi elektroninė įranga, pavojingų medžiagų tara negali būti metama į plastiko pakuočių atliekų surinkimo konteinerį – ją būtina pristatyti į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai ir kitos asmens higienos priemonės nėra tinkamos perdirbimui ir turi būti metamos į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerį. Čia turi būti metami ir švirkštai, maisto papildai. Nereceptiniai ir receptiniai vaistai priimami vaistinėse.