Naujienos

Sunkiojo transporto padangos: kaip tvarkyti?

2024 05 29


Įsibėgėjus žemdirbystės sezonui, vis daugiau ūkininkų susiduria su klausimu, kur dėti susidėvėjusias didelių gabaritų transporto priemonių atliekas. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras atkreipia gyventojų dėmesį, kad traktorių ir kombainų padangos turi būti atiduotos pardavėjui arba leidimą šias atliekas tvarkyti turinčioms įmonėms.

Ūkininkas, įsigydamas žemės ūkio technikos padangas, turi teisę nemokamai pardavėjui palikti naudotas padangas, skirtas tam pačiam transporto priemonės tipui. Pardavėjas privalo priimti tiek tos pačios rūšies padangų, kiek klientas nuperka naujų. Padangų platintojas padangų pirkėją privalo informuoti apie pirminį importuotoją, pateikusį į LR rinką  pirkėjo įsigyjamas padangas, šio importuotojo finansuojamas padangų atliekų surinkimo sistemas.

Prie kiekvienos parduodamos padangos platintojas privalo pirkėjui pateikti raštišką informaciją:

  • kuris padangų atliekų surinkėjas, kokiomis sąlygomis ir kur priims nebenaudojamas padangas;
  • kas skiria finansavimą padangų atliekų tvarkymui;
  • padangų atliekų surinkėjo kontaktus (telefonas, elektroninis paštas), kad pasikeitus padangas pardavėjo nenurodytuose servisuose, šie servisai turėtų galimybę pasinaudoti importuotojo finansuojama sistema ir papildomai neįskaičiuotų padangų atliekų sutvarkymo kaštų į teikiamų paslaugų kainą.

Asmuo, nusipirkęs padangas be šios raštiškos informacijos iš pardavėjo, prisiima prievolę būti apmokestintas antrą, o gal būt ir trečią kartą už padangų atliekų tvarkymą.

Jeigu gyventojai yra sukaupę netinkamų padangų iš ankstesnių laikų, tai už tokių padangų utilizavimą reikės susimokėti. Už atitinkamą mokestį galima pasinaudoti UAB „Žalvaris“,  UAB „Ekobazė“, UAB „Antrinio perdirbimo grupė“ ar kitų įmonių paslaugomis.

Laikinai sunkiojo transporto padangos į Kairių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę ir Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną dėl vietos stokos nepriimama. Atnaujinus priėmimą, informacija bus paskelbta, kviečiame sekti www.sratc.lt.

Primename, kad automobilių padangos priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Į jas vienas gyventojas per metus gali pristatyti 4 padangų atliekas.