Naujienos

Vietoje popierinių sąskaitų – elektroniniai mokėjimo pranešimai

2023 09 14


Vis dar didelė dalis Akmenės, Radviliškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybių gyventojų mokėjimo pranešimus už vietinę atliekų surinkimo bei tvarkymo rinkliavą gauna popieriniu laišku. Dažna kliūtis gyventojams gauti mokėjimo pranešimą laiku – netvarkinga, perpildyta, nerakinama, nesandari ar sunkiai identifikuojama pašto dėžutė. Nuo 2023 m. liepos 1 dienos, jeigu pašto dėžutė yra netvarkinga, nesandari ir nerakinama, pašto korespondenciją teks pasiimti iš pašto skyriaus arba ji bus grąžinta siuntėjui.

Greita, paprasta ir patogu

Kad už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą gauti mokėjimo pranešimą elektroniniu būdu – greita, paprasta ir patogu jau įsitikino 90,5 proc. juridinių ir 25,6 proc. fizinių asmenų, mokančių vietinę rinkliavą. Pasirinkus elektroninį mokėjimo pranešimą, gyventojai jį gaus greičiau nei siunčiamą paprastuoju paštu.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) informuoja, kad Šiaulių miesto gyventojams, gaunantiems mokėjimo pranešimus paprastuoju paštu, prie rinkliavos prisideda 1 Eur. Popierinių pranešimų pristatymo išlaidos įeina į rinkliavos administravimo sąnaudas, dengiamas iš surenkamos rinkliavos. Mokėjimo pranešimai, sąskaitos, draudimo polisai, parduotuvių kvitai – visa tai keliasi į elektroninę erdvę, padeda tausoti gamtos išteklius, kuria tvarią ateitį ir visada yra po ranka. Gyventojams atsisakant popierinių pranešimų siuntimo, pastebima ir rinkliavos augimo amortizacija.

Rinkliavos mokėjimas

Vietinės rinkliavos mokėtojams (gyventojams) vieną kartą per metus, pirmąjį metų ketvirtį, siunčiami mokėjimo pranešimai, kuriuose nurodomi vietinės rinkliavos mokėtojo duomenys, mokėjimo suma, laikotarpis ir mokėjimo terminai bei kita aktuali informacija.

Primenama, kad fiziniams ir juridiniams asmenims taikoma dvinarė vietinė rinkliava, kurią sudaro pastovioji ir kintamoji įmokos dalys. Pastovioji dalis skirta komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administravimo sąnaudoms padengti. Tai sąnaudos, kurių dydis nėra priklausomas nuo suteiktų komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apimties, pavyzdžiui, atliekų tvarkymo infrastruktūros objektų (atliekų sąvartyno, atliekų apdorojimo įrenginių, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių) nusidėvėjimo sąnaudos. Kintamoji įmokos dalis priklauso nuo suteikiamų paslaugų – daugiabučių ir individualių namų gyventojams ji taikoma skirtingai.

Kviečia registruotis

ŠRATC kviečia vietinės rinkliavos mokėtojus registruotis savitarnos svetainėje https://savitarnasratc.mokesta.lt/. Registruojantis būtina nurodyti el. pašto adresą. Kilus klausimų gyventojai gali kreiptis el. paštu rinkliava@sratc.lt arba skambinti tel. nr. (8 4) 142 1599; (8 4) 152 0761. Pasikeitus el. pašto adresui, būtina apie tai pranešti rinkliava@sratc.lt.