Naujienos

ŠRATC primena, kaip atsakingai rūšiuoti mišrias atliekas

2024 04 17


Nors turime išvystytą komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, vis dar susiduriame su problema, kai dalis atliekų, kurios turėjo būti išrūšiuotos į atitinkamus konteinerius, patenka į mišrių komunalinių atliekų srautą ar nugula prie konteinerių – tokiu būdu atliekos praranda galimybę būti perdirbtomis. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras pažymi, kad mišrių komunalinių atliekų konteineriai skirti po pirminio atliekų rūšiavimo likusioms buities atliekoms.

Ką galima mesti į mišrių atliekų konteinerį?

Čia galima mesti asmens higienos reikmenis (skutimosi peiliukus, dantų šepetėlius, kempines, ausų krapštukus, vatos diskelius, sauskelnes, tualetinį popierių), atliekas iš krosnies (į maišelį supiltus ir sandariai užrištus šaltus pelenus), naminių gyvūnų priežiūros atliekas (kraiką, granules, išmatas). Tiksliai nežinant, kur mesti smulkias buitines atliekas, jas geriau mesti į mišrių atliekų konteinerį.

Ko negalima mesti į mišrių atliekų konteinerį?

Į mišrių atliekų konteinerį negalima mesti rūšiuojamų pakuočių – popieriaus, plastikos, stiklo, metalo pakuočių nuo maisto, kosmetikos, buitinių ir kitų prekių. Pakuotėms yra skirti spalvotieji popieriaus / kartono, plastiko / metalo ir stiklo pakuočių atliekų surinkimo konteineriai.

Žaliąsias atliekas (šakas, lapus, žolę) galima kompostuoti, mesti į žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius ar pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.

Plastiko, popieriaus, metalo ir stiklo antrines žaliavas (laikraščius, knygas, pakabas, daiktų laikymo dėžes), didelių gabaritų atliekas (baldus, statybines medžiagas, elektroniką), pavojingas atliekas (dažais, skiedikliais, tepalais ir cheminių medžiagų likučiais užterštą tarą, galvaninius elementus, akumuliatorius), smulkią elektroniką (kompiuterio peles, plaukų džiovintuvus, žaislus su elektroniniais įtaisais) Šiaulių regiono gyventojai turi pristatyti į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA).

Tekstilės atliekas (švarius drabužius, avalynę, diržus, rankines, užuolaidas, patalynės užvalkalus) galima mesti į tekstilės atliekoms skirtus konteinerius, kurie išstatyti Akmenės, Joniškio, Radviliškio, Šiaulių rajonuose ir Šiaulių mieste, suteptą tekstilę – į DGASA. Į ją atliekas turi pristatyti ir Pakruojo bei Kelmės rajonų gyventojai.